1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. E-Öğrenme Eğitim Yönetim Sistemi
E-Öğrenme Eğitim Yönetim Sistemi

E-Öğrenme Eğitim Yönetim Sistemi

A+A-

Zenginleştirilmiş eğitim, verimliliği artırılmış uygun teknolojilerle belli bir sürece entegre edilmeli ve bu süreç içerisinde bağımsız kalıp hayat boyu öğrenmeyi desteklemelidir. Her birey için mümkün olmalı ve her birey kendi eğitim ve öğretimini bir şekilde tamamlamalıdır.

Bu amacı gerçekleştirmek ve bireylerin ihtiyaçları olan öğrenme ve eğitimi alabilmeleri için e-öğrenme sistemi gündeme gelmiş ve yürürlüğe girmiştir. Bu sistem çeşitli kurumlarda, teknolojilerle, örgün öğretim programlarını destekleyecek karma ve uzaktan eğitimi mümkün kılacak şekilde düzenlenmeli, yapılandırılmalıdır. Öğretim birimi bilgi ve iletişim teknolojileri öğretim ve eğitim dönemlerinde uzaktan eğitim ve karma eğitim uygulama fırsatlarını doğurmuştur.

Bu sayede kişiler ile birebir ya da yüz yüze eğitimler, çeşitli teknolojiler ile birleştirmektedir. Bilgi ve iletişim teknolojileri ile gelişen ve kişilerin öğrenmelerini her platformda yapabilmelerini sağlayan bu teknolojik ve yenilik sizler için ve okumak yeniden yapılanmak, isteyenler için büyük bir fırsattır. Eğitim ve öğretim süreci birbirine bağlı ve birbirini destekleyen programlar dâhilinde yapılabilmekte ve teknolojik eğitim kataloğu büyük rol oynamaktadır.

E-Öğrenme lms (eğitim yönetim sistemi) Nedir?

E-öğrenme Birimi Koordinatörlüğü, yani lms (eğitim yönetim sistemi) eğitim ve öğretim sürecini uzaktan eğitim ve karma eğitimi teknolojiler ışığında topluca sanal ortamda sunmaktadır. Eğitimde teknoloji kullanımı ile büyük firmalara ve kurumlara personel eğitimini sunmaktadır. Bu sistem firma kurum çalışanlarına istedikleri yerde firmanın zorunlu kıldığı eğitim programını ya da kursunu alma fırsatı sunmaktadır.

Kişileri ya da çalışanları belli bir saat ya da yerde toplayıp zaman ve iş kaybı olmamaktadır. Verilen eğitim çeşitli animasyonlar ve oyunlar sayesinde daha eğlenceli ve anlaşılır olmaktadır. Tüm faaliyetler ile özellikle uzaktan eğitim ve karma eğitim programlarına toplu eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

E-Öğrenme materyali sunan, öğrenme materyalini paylaşan ve tartışma ortamı sağlayan, dersleri yönetmenin yanında katılım ve soru şansı veren sistemdir. Bu sistem üzerinden katılımcı, ödev alabilir, sınavlara girebilir, sınavlara ilişkin geri bildirim yapabilir, öğretmenlerinden gereken özel desteği alabilir ve tüm bunları yaparken normal hayatına kopma olmadan devam edebilmektedir.

Mobil uyumlu, oyun ve animasyon içerikli ve motion graphic temelinde sunum ve eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimiz ve uygulama alanlarımızla en iyiyiz!

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT