1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dolandırıcıların yeni oyunu pes dedirtti
Dolandırıcıların yeni oyunu pes dedirtti

Dolandırıcıların yeni oyunu pes dedirtti

Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in adını kullanarak vatandaşlardan para ve yardım talebinde bulundukları öğrenildi.

A+A-

Sarıyer’de dolandırıcıların oyunu pes dedirtti. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in adını kullanarak vatandaşlardan para ve yardım talebinde bulundukları öğrenildi. Duyarlı vatandaşlar durumu belediyenin sosyal medya hesapları ve çağrı merkezine bildirince dolandırıcıların foyası da ortaya çıktı. Ekipler, bilgileri emniyet yetkilileriyle paylaştı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Benim adımı kullanarak yardım istiyorlar. Genelde okulların açıldığı dönemde, ramazan ayında ve kış aylarında çok fazla bu tür durumlarla karşılaşıyoruz” dedi. Belediyeden yapılan açılamada ise,  “Sarıyer Belediyesi'nin, Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç'in ve müdürlüklerimizin adı kullanılarak özel bilgilerinizi isteyen veya 'yardım' adı altında maddi taleplerde bulunan kişilere itibar etmeyiniz. Böyle bir uygulamamız olmadığını belirtir, karşılaşıldığı takdirde emniyet mensuplarına bildirilmesini önemle rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT