1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğa için buluşamadılar!
Doğa için buluşamadılar!

Doğa için buluşamadılar!

CHP Genel Merkezi’nin Sarıyer Belediyesi üzerinden organize ettiği “Doğa İçin Buluşuyoruz’ adlı çevreci toplantıya ilgisizlik damga vurdu.

A+A-

Belediyenin kötü organizasyonu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’i kızdırdı.

CHP Genel Merkezi’nin Sarıyer Belediyesi üzerinden “Doğa için Buluşuyoruz” sloganıyla organize ettiği etkinlik belediyenin organizasyon bozukluğu nedeniyle tam bir fiyaskoya döndü. Bahçeköy yolundaki KoruPark’ta düzenlenen ve CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ile Şafak Pavey’in de konuşmacı olarak katıldıkları organizasyona sadece 25-30 civarında belediye çalışanının katılması, diğer sandalyelerin tamamen boş kalması partililerin morallerini bozdu.Gürsel Tekin kızdı
Bu kadar önemli sayılabilecek bir organizasyona kimsenin katılmamasına ve basının ilgisizliğine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de tepki gösterdi. Organizasyonun kötü olmasından dolayı morali bozulan ve bunu partililerle paylaşan Tekin’in kısa bir konuşma yaptıktan sonra Belediye Başkanı Şükrü Genç’le de vedalaşmadan toplantıdan ayrılması dikkatlerden kaçmadı. Başkan yardımcıları ve müdürler tarafından belediye çalışanları toplantıya çağırıldı ancak yine de başarılı olunamadı.Öte yandan CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın belediye tarafından bir gün önceden haber edildiği öğrenildi. Birkaç kişi dışında CHP’li meclis üyeleri de organizasyonda yoktu. Partililer iki genel başkan yardımcısı ve 2 milletvekilinin katıldığı bir organizasyonu bu şekilde fiyaskoya çevirenlere tepki gösterdi.
Toplantıya katılan HAYTAP (Hayvanları Koruma Federasyonu) Genel Başkanı Av. Ahmet Şenpolat olmak üzere TEMA ve diğer birçok çevreci kuruluşun başkan ve temsilcileri ise kısa ve uzun vadede alınması gereken önlemler konusunda önerilerini sıraladılar.

Bu haber toplam 785 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT