1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Diyeti bozmamak için yapılması gerekenler
Diyeti bozmamak için yapılması gerekenler

Diyeti bozmamak için yapılması gerekenler

Kilolarından kurtulmak isteyen kişiler diyet bozmamak için kilo vermeye yardımcı olan slim zayıflama tabletleri kullanabilirler.

A+A-

 

 

Kilolarından kurtulmak isteyen kişiler diyet bozmamak için kilo vermeye yardımcı olan slim zayıflama tabletleri kullanabilirler.

Diyet bozmamak için ne yapılmalı?

Diyet dönemlerinde diyet bozmamak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada diyet günlükleri gelir. Diyet ile kilo vermeyi planlayan kişilerin diyet günlükleri tutmaya başlaması onların gün içerisinde tükettikleri besinleri rahatlıkla görmesi ve bunlar üzerinde araştırmalar yapmasını sağlamaktadır. Diyetlerin bozacak bir hamle yapıp yasak ürünlerden yediklerinde buna günlüklerinde yer vermeleri sürekli olarak bu hatalarını görmelerine ve bu sebeple de bir daha tekrarlamamalarına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra rahatlıkla insanlar geçmiş günlerde yedikleri besinleri görerek kendileri için yeni listeler hazırlayabilirler.

Diyet bozmamak için motivasyon

İnsanların büyük bir kısmı ödül sistemleri sayesinde kendisini motive etmektedir. Genel olarak başarının her zaman bir ödülü olur. Ancak bu ödül biraz uzun sürede kendisini gösteriyorsa kısa vadede onları mutlu edecek ödüllerin kullanılması gerekmektedir. Bu aşamada 3 haftada bir kendilerine bir öğün ödül veren kişiler, o öğünlerinde istedikleri ne varsa tüketebilirler. Bu dönemlerde çok zararlı ürünler tükettiklerinde kendi vicdanları da rahat etmeyeceğinden ister istemez kendilerini frenleyeceklerdir. Ancak frenleme olmadan bir besin tüketimi gerçekleşse dahi kişiler için bu durum büyük bir problem oluşturmamaktadır. Özellikle şekerli ve yağlı ürünler tüketmeyen kişiler 3 haftada bir öğün en sevdikleri tatlıları yiyerek kendilerini ödüllendirebilirler.

Diyet için sağlıklı öneriler

İnsanların başarı elde edebilmesi için ilk etapta küçük hedefler belirlemesi gerekmektedir. Direkt olarak kişiler önlerine 15 kg. verme hedefini koyarlarsa bunda başarılı olamayacaklarını düşünmeleri de çok uzun sürmez. Aradan süre geçmesine rağmen 15 kilo verememek insanları başarısız hissettirecek ve diyetlerini bozmalarına sebep olacaktır. Bunun yerine ilk etapta 3 kilo vermeyi hedefleyen kişiler birkaç hafta içerisinde bu kiloyu vererek başarının tadına bakmış olurlar. Sonrasında verecekleri 5 kilo ve ardından verilebilecek bir 7 kili hedefi sayesinde toplamda insanlar 15 kiloyu vermiş olur ve bunu kısa motivasyonlarla daha kolay bir biçimde gerçekleştirirler.

Diyet yaparken neler yenmeli?

Uzmanlardan alınan ya da kişilerin kendi hazırladıkları diyet listeleri uzun bir süre kullanılmaya devam ettiğinde insanlar bundan sıkılmaya başlar. Bu aşamada kişilerin ilk dönemde tercih ettikleri diyet listelerinde bazı değişiklikler yapmaları doğru olacaktır. Bu aşamada kişiler günlük listeler yerine haftalık ya da aylık diyet listeleri hazırlamalıdır. Genel olarak 1 aylık diyet listesi hazırlandığında insanların sıkılmaları gibi bir durum söz konusu olmaz. Haftalık hazırlanan programlar birkaç hafta sonrasında yenilenirse de diyete devam etmek zor bir durum olmayacaktır. Ancak sürekli olarak aynı besinleri tüketmek insanları sıkacağından kısa vadede başarı oldukça zor gelmektedir. Fazla kilolarını vermek isteyen kişiler diyet bozmamak için gıda takviyelerinden yararlanabilirler. Doğal içerikli eco slim kullananların yorumları incelendiğinde kilo verme konusunda ne kadar etkili olduğu açıkça görülmektedir.

Bu haber toplam 1688 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT