1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DİRENEN İŞÇİLERE MÜDAHALE!
DİRENEN İŞÇİLERE MÜDAHALE!

DİRENEN İŞÇİLERE MÜDAHALE!

Yol, yemek paraları ve sigorta primlerinin ödenmesi talebiyle Sarıyer Belediyesi önünde direnişe başlayan işçilere müdahalede bulunan zabıta ekipleri, işçilerin pankart, yiyecek ve minderlerine el koydu.

A+A-
Sarıyer Belediyesi'nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan Güven Darcanlı ve Zülfikar Doğan'ın, yol, yemek paraları ve sigorta primlerinin ödenmesi talebiyle belediye binası önüne başlattığı direnişe, zabıta ekipleri müdahalede bulundu.
 
İşçilere müdahalede bulunan zabıta ekipleri, işçilerin açtığı "Hakkımızı istiyoruz alacağız" ve "Sarıyer Belediyesi işçilerine verdiği sözü tutmalıdır" yazılı pankartlar ile üzerine oturdukları minderlere el koydu.
Yiyeceklerine de el konan ve belediye önünden uzaklaştırılan işçiler, arkadaşlarının da desteği ile tekrar belediye önüne gelerek direnişe başladı. 
Güven Darcanlı ve Zülfikar Doğan adlı işçiler, 20 Mayıs'ta işten çıkartılmış ardından çadır kurarak direnişe başlamıştı. Belediye yetkilileri ile yapılan görüşmelerin ardından işe geri alınan, fakat bu kez de kendilerine verilen sözler tutulmayan işçiler, iş bırakarak 12 Haziran'da ikinci kez direnişe başladı.
 
Bu haber toplam 2115 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT