1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Devletten Sitesinden Provizyon ile Alakalı Bilgiler
Devletten Sitesinden Provizyon ile Alakalı Bilgiler

Devletten Sitesinden Provizyon ile Alakalı Bilgiler

Devletten Sitesinden Provizyon ile Alakalı Bilgiler

A+A-

 

Devletten sitesinde aklınıza gelecek her türlü bilgi mevcut. İş fikirleri, banka terimleri ve çözümleri, iş açmak için gereken prosedürler gibi her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşırsınız. Devletten sitesinde provizyonla ilgili konuları inceliyoruz.

Provizyondaki İşlemler Ne Demek?

Kredi kartımızı kullandığımız anda, kartımızla ilgili bilgilerin kontrolü için bu harcama provizyonda bekleme kısmına alınır. Bir dizi kontrolden geçtikten sonra ekstre kısmınıza düşer.

Provizyon Nedir?

Provizyon, bankacılık hizmetlerinde kullanılan bir terimdir. Banka da hesabı bulunan birinin, aynı bankaya ait bir başka şubesinden para çekmek istediğinde, bu paranın gerçekten o şubede olup olmamasının kontrolü ya da bir çekin para olarak karşılığının olup olmadığının belirlenmesi için yapılan bir nevi soruşturmadır.

Ön onay adı da diyebiliriz. Kart üzerinden yaptığınız harcama direkt olarak harcama kısmına düşmez. Onay aşamasında olduğu için bu harcama provizyonda bekleyen kısmında görünür. Devletten sitesinden de incelediğimiz gibi bu kısmın amacı harcama aşamasında, kredi kartınızla ilgili durumlar incelenmeye alınır. Çalıntı mı? Herhangi bir takibi var mı gibi durumlara da detaylıca bakılır.

Provizyondaki işlemler bazen uzunca bir süre kalabiliyor orada. Bunun nedeni işlem yaptığınız kartın bankası ile pos makinasının farklı bankalardan olmasıdır. Provizyonda bekleyen işlemi iptal ettirmek için bankanızı arayarak konuyla ilgili kayıt açtırmalısınız. Bu talep sayesinde provizyondaki işlemleri iptal ettirebilirsiniz.

 

Bu haber toplam 953 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT