1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Derbent'teki çözüm Şükrü Genç'i telaşlandırdı
Derbentteki çözüm Şükrü Gençi telaşlandırdı

Derbent'teki çözüm Şükrü Genç'i telaşlandırdı

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in belediyenin resmi web sitesinde yaptığı basın açıklamasına sert bir dille cevap verdi.

A+A-

Derbent'teki mülkiyet probleminin AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafindan çözülüyor olmasının Şükrü Genç'i telaşlandırdığını belirten Özdemir, 'Sorunların çözülüyor olması, fütursuzca saldırıya geçmesine neden olmuştur. Gerçekdışı çirkin ve iftiralarla dolu kara bir propaganda kampanyası başlatmıştır' dedi.

Özdemir yaptığı basın açıklamasında Derbent ve FSM ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte o açıklama;
 
AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞINDAN DEĞERLİ SARIYER HALKINA;
 
DERBENT’İN MÜLKİYET PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜNDE SON NOKTAYA GELİNMESİ VE TÜM SARIYER, HATTA İSTANBUL İÇİN ÖRNEK OLACAK OLMASI NEDENİ İLE OLUŞACAK HUZUR VE GURUR ORTAMI ŞÜKRÜ GENÇ'İ TELAŞLANDIRMIŞ VE FÜTURSUZCA SALDIRILAR YAPMASINA SEBEP OLMUŞTUR.
 
Sarıyer Belediye Başkanlığı’nın resmi web sitesindeki 05.02.2013 tarihli “FSM ve Derbent Yalanlarına Yanıt” adlı gerçekdışı haberi ile ilgili olarak değerli Sarıyerli hemşerilerimize bilgi verilmesi ihtiyacı duyulmuştur.
 
Bilindiği üzere hükümetimizce 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi” hakkındaki kanun 16.05.2012 tarihinde TBMM de kabul edilerek yasalaşmıştır.

Bu Kanunun amacı; afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıların bulunduğu arsa ve arazilerde, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerini teşkil etmek üzere iyileştirme, tasfiye ve yenilemeler yapılmasıdır.

Hükümetimiz seçildiği günden itibaren vatandaşlarımızın daha demokratik, daha hukuki, daha ferah, daha huzurlu ve daha güvenli yaşamaları için icraatlarda bulunmuş ve Sn. Başbakanımız bu konularda hiç ödün vermeyerek kamuoyunu hiç yanıltmamıştır. Bu çıkarılan kanunla beraber oy kaygısını düşünmeden büyük bölümü deprem riski altında bulunan bölgelerimizde bulunan yapıların, çağdaş ve modern yapılara dönüştürülmesi ve hali hazırda içerisinde bulunan vatandaşlarımıza teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Deprem afeti ile kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısını ve kaybedilen ekonomik değerleri hepimiz çok iyi hatırlamakta ve deprem gerçeği konusunda endişelerle her gün yaşamaktayız. Artık buna bir dur demek gerekmekte idi ve hükümetimiz radikal bir karar ile tüm vatandaşlarımızın geleceğini garantiye almak adına bu adımı attı ve tüm yurtta bir seferberlik başlamış oldu. İstanbul’da Zeytinburnu, Esenler, Kadıköy ve Çekmeköy başta olmak üzere birçok ilçede bu çalışmalarda bir hayli yol alındı.
 
Bakanlar Kurulu'nca geçen ay içerisinde tüm yurtta bir çok yerle birlikte Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ve Derbent Mahallesi de bu dönüşüm kapsamı içerisine alındığına dair kanun imzalandı. Dönüşümün yapılabilmesi için kanuni bir gereklilik olan bu karar ideolojik çevrelerce vatandaşımızın bulunduğu yerden gönderileceği yönünde provoke edilmiş ve maalesef Sarıyer Belediye Başkanlığı da bu çirkin oyuna çanak tutmuştur.
 
Bu uygulamayı sağduyulu olan ve onlarca yıldır bu problemle yaşayan vatandaşlarımız sevinçle karşılamış ve detayları hakkında bilgileri gerek Bakanlığımız gerekse ilçe başkanlığımızdan öğrenmişlerdir. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Erdoğan BAYRAKTAR, Fatih Sultan Mehmet Mahallesine gelerek vatandaşlarımıza bizzat yüz yüze açıklamalarda bulunmuştur. 10 yıllık AK Parti iktidarında bir tek şahsın veya mahallenin mülkiyetten dolayı mağdur olduğunun örneği dahi yoktur ve de olmayacaktır. Bilakis mülkiyet sıkıntısı olan mahallelerimizde Cumhuriyet tarihimiz boyunca ilk defa çözüm üretilmiş tapu verilmiştir.
 
Bu gelişmeler süresince gerek Bakanlık bürokratları gerek İl Çevre ve Şehircilik Müdürü gerekse Sarıyer Belediyesi çalışanları ile yaptığı görüşmelerde bu kanunun son derece yerinde ve gerekli olduğunu ifade eden ve de özellikle Sayın Bakanımız Erdoğan BAYRAKTAR ile mahalle ziyaretine eşlik edip görüşlerinin örtüştüğünü söyleyen Belediye Başkanı Şükrü GENÇ, Sarıyer Belediyesi resmi web sitesini bir CHP İlçe Başkanlığı'nın yayın organı gibi kullanmasının yanında göz göre göre yalan söylemektedir.

Bir belediye başkanının, belediyenin resmi web sitesini kullanarak ideolojik söylemlerle diğer parti ilçe başkanlıkları ve siyasi rakipleri ile ilgili gerçekdışı kara propaganda yapması Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk olmuş ve maalesef bu leke belediye başkanımız tarafından Sarıyer’e mal edilmiştir. Bu eylem en hafif tabiri ile siyasi cahilliktir. Belediye Başkanı partili partisiz tüm Sarıyer’in belediye başkanıdır. Belediye çalışmaları içerisinde siyasi davranamaz. Belediye birimlerini siyasi tercihi için kullanamaz.
 
Keza, Belediye Başkanı Şükrü Genç "malum yandaş yerel medyasının da" AK Partiyi karalamaya yetmediğini düşünerek, anlaşılan Sarıyer Belediye Başkanlığının resmi web sitesini de CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı resmi sitesi gibi fütursuzca kullanmaya başlamıştır.
 
DERBENT’TEKİ 18.MADDE UYGULAMASI ÇÖZÜM İÇİN YASAL BİR SÜREÇ OLUP, DERBENT HALKININ MÜLKİYET PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN KAÇINILMAZDIR.

AK parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'nın Derbent halkı ile birlikte el ele verip yoğun çaba sarf ederek Büyükşehir Belediyesi ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları ile görüşmeleri neticesinde Derbent halkının mülkiyet problemi çözümünde son aşamaya gelinmiştir. Derbentlilerin kendi tapularında imarlı, kat mülkiyetli, yeşil alanlı, alt yapısı tamamlanmış ve  her türlü kamu hizmetinden faydalandığı özellikle DERBENTLİ’NİN DERBENT’TE KALARAK YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM SURETİ İLE MÜLKİYET PROBLEMİNİN ÇÖZÜLÜYOR olması elbette ki CHP'li Sarıyer Belediyesinin 2014 yerel seçimlerinde iktidarını kaybetmesi anlamına geldiğinden Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi son günlerde sokakları provoke ederek AK PARTİ yi hedef haline getirmek gibi beyhude bir gayretin içerisine girmiştir.

ŞÜKRÜ GENÇ,  AK PARTİNİN RANTÇI ÇEVRELERLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK SARIYER HALKINI SARIYER’DEN GÖNDERECEĞİ GİBİ GERÇEKDIŞI ÇİRKİN BİR İFTİRA VE KARA PROPAGANDA KAMPANYASI SÜRDÜRMEKTEDİR.

ŞÜKRÜ GENÇ HABER İÇERİĞİNDE DE İTİRAF ETMİŞTİR Kİ BİR TAKIM PROVOKASYON ODAKLI DERNEK VE GRUPLARA BELEDİYE ADINA KANUNSUZCA DESTEK VERMEKTE VE ASILSIZ BİLGİLERLE HALKI ALDATMAKTADIR. KEZA YİNE HABER İÇERİĞİNDE İLÇE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN ÖZDEMİR'İN SÜREÇTEN HABERİ OLMADIĞINA DAİR DEMEÇ VERDİĞİ İDDİASI DA KOMİK VE İNANDIRICILIKTAN UZAKTIR. ÇÜNKÜ ÖZELLİKLE BAŞTA DERBENT OLMAK ÜZERE DİĞER MAHALLELERİMİZDEKİ VATANDAŞLARIMIZDA GAYET İYİ BİLMEKTEDİR Kİ, İLÇE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN ÖZDEMİR VATANDAŞLARLA BİRLİKTE UZUN ZAMANDAN BU YANA  KONUYLA ÖZELLİKLE İLGİLENMEKTE VE TÜM GELİŞMELERİ BİREBİR TAKİP EDEREK VATANDAŞIMIZIN FAYDASI ADINA GEREKLİ ADIMLARI ATMAKTADIR.
 
DOĞRU BİLGİLENDİRMELER ŞİMDİYE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRADA İLÇE BAŞKANLIĞIMIZCA DUYURULMAYA DEVAM EDECEKTİR. DİREK BİLGİ ALMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN İLÇE MERKEZİMİZİN KAPISI VE TELEFONLARI DAİMA AÇIKTIR.
 
DEĞERLİ SARIYERLİ KARDEŞLERİMİZE GERÇEK VE DOĞRU HABERLERİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ.
 
SAYGILARIMIZLA
AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI
Bu haber toplam 3322 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum