1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Deniz BAHANE gezi ŞAHANE!
Deniz BAHANE gezi ŞAHANE!

Deniz BAHANE gezi ŞAHANE!

Belediyenin basın bürosundan “Almanya Turu” ile ilgili araştırılmadan yazılmış bir haber! Sevgi Atalay meğer deniz olmayan kente denizle ilgili bilgi almaya gitmiş.

A+A-

Sarıyer halkı, Sarıyer Manşet Gazetesi’nin gündeme getirdiği Belediye Başkanı Şükrü Genç’in belediyenin 2 numarası İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ile birlikte Almanya’daki kardeş şehir Aachen’i ziyaretini konuşuyor. Gezinin belediyedeki kriz dönemine denk gelmesi ise özellikle tartışma konusu olurken, haberimizden sonra Sarıyer Belediyesi’nin basın bürosunda da gezi ile ilgili bazı haberler servis edilmeye başlandı. Ama belediyenin sitesinde yer alan ve danışmanların araştırmadan verdiği bilgiler de ayrı bir vaka olarak göze çarpıyor.

Haberde; Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın, Sarıyer'in doğal ve tarihi kimliğine uygun olarak yapılacak olan projeler ile ilgili olarak Aachen Belediyesi'nin deneyimlerinden yararlanmak amacıyla bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiği ve özellikle turizme yönelik ortak projeler kapsamında deniz ve orman turizmi konusunda fikir alış verişinde bulunduğu belirtildi.Danışmanları bilgilendirelim: “Aachen ’de deniz yok” 
Ama ne yazık ki kendisini her platformda usta gazeteci olarak lanse eden ve bunun karşılığında belediyeden yüklü miktarda maaş alan danışman arkadaşlar yine araştırmadan haber servis etmişler. Çünkü kardeş şehrimiz Aachen’de deniz yok. Aachen ‘in denize uzaklığı ise tam 350 km. Şöyle açıklarsak ülkemizde İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara’nın bile Aachen’e göre denize olan mesafesi daha kısa bir konumda.

Kardeş şehrimizi tanıyalım!
Almanya'nın kuzeybatı kesiminde, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde, Belçika ve Hollanda sınırlarında yer alan Aachen ‘in denize uzaklığı ise 350 km. (Yani deniz ile hiçbir bağlantısı yok)  Nüfusu 257,089'dur. Önemli bir teknik üniversite olan Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule'nin bulunduğu kent, büyük bir linyit çıkarma bölgesinin de demiryolu merkezidir. Demir-çelik sanayisinin yanı sıra, dokuma, cam, gida ve kimya sanayileri gelişmiştir. Çevresindeki maden ocakları Romalılar döneminden bu yana işletilmektedir.

Bu haber toplam 7022 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT