1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Denetim raporundaki şok gerçekler!
Denetim raporundaki şok gerçekler!

Denetim raporundaki şok gerçekler!

Başkan yardımcıları ve müdürler belediyeyi milyonlarca lira zarara uğratmış!

A+A-

 

CHP Meclis Üyesi Hayati Kaptanoğlu’nun başkanlığındaki Denetim Komisyonu Sarıyer Belediyesi’nin başkan yardımcıları ve müdürler tarafından milyarlarca lira zarar uğratıldığını tespit etti. CHP grubunda rapor krizi yaşandı ve rapor mecliste okutulmadı.
 
Pazartesi günü yapılan Nisan ayının ilk toplantısında Sarıyer Belediyesi’nin 2012 yılına ait Denetim Komisyonu raporu okunmadan meclisten geçti. İki CHP’li bir de AK Parti'li üyenin bulunduğu komisyon yaklaşık 45 gündür belediyenin tüm müdürlüklerinde hummalı bir çalışma yaptı. CHP Meclis Üyesi Hayati Kaptanoğlu’nun başkanlığındaki Denetim Komisyonu, Sarıyer Belediyesi’nin başkan yardımcıları ve müdürler tarafından milyonlarca lira zarar uğratıldığını tespit etti. Rapora göre; Sarıyer Belediyesi 180 Milyon TL borç sınırına dayanmış. Başkan yardımcıları ve müdürlerin yaptıkları usulsüzlüklerle belediye milyonlarca lira zarara uğratılmış.
 
Kaptanoğlu raporu neden okumadı?
Komisyon Başkanı CHP’li Hayati Kaptanoğlu’ndan raporu meclis kürsüsünden okuması bekleniyordu ancak beklenen olmadı. CHP grubunda rapor görüşülürken başkan yardımcıları ve müdürlerin yaptıkları usulsüzlüklerin ortaya çıkmaması için raporun okunmaması yönünde karar alındı.

akpartimeclis.gif
 
Özdemir: Bu Sarıyer’e ihanettir
Rapora göre belediyenin zarara uğratıldığını söyleyen AK Parti ilçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “Çok sayıda usulsüzlük olduğu için denetim raporu okunmadı. Raporun birçok noktasında belediyenin zarar uğratıldığına dair ibareler var. Bugün okunmaması zaten bazı şeylerin gizlenilmeye çalışılmasının en açık delilidir. Belediyenin borcu 180 trilyona yaklaşmış. Bu Sarıyer’in geleceğini ipotek altına almak değildir de nedir? Bu açıkça Sarıyer’e ihanettir” dedi.
 
Özbalta, “Cuma günü belgeler konuşacak”
Denetim komisyonunda görev alan AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta ise, “Sarıyer halkının hakkını korumak, yanlış bir şey varsa rapor tutmak için son 20 gündür ofisime dahi gidemedim. Hayati Kaptanoğlu başta olmak üzere gördüklerimiz karşısında dehşete kapıldık. Her müdürlükten numuneler aldık tek tek belgeledik cuma günü sizlerle paylaşacağız. Doğrudan teminlerin yarısından çoğunu belediyeden haksız çıkan paralar olarak gözlemledik. Bu raporumuzu Hayati Başkan mecliste okuyacağını söylemişti ama okumadılar. Bir şeyleri gizlemeye çalışıyorlar. Belediyeyi zarara uğratmak adına, yaz etkinliklerinden, araç kiralamaya kadar, iftar yemeklerinden pankart çalışmalarına kadar birçok olayı belgeledik. Cuma günü belgeler konuşacak” dedi. 
 
Savcıları harekete geçirecek olan rapora Sarıyer Manşet ulaştı. Doğrudan teminler, araç ihalesindeki usulsüzlükler, hayali iftar yemekleri, maliyetinin 10 katı olan organizasyonlar, uçuk özel kalem harcamaları…
Detaylar gelecek...
Bu haber toplam 5809 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

8 Yorum