1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demirciköy'deki Kültür Merkezi kiraya veriliyor!
Demirciköydeki Kültür Merkezi kiraya veriliyor!

Demirciköy'deki Kültür Merkezi kiraya veriliyor!

Sarıyer Belediyesi, eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde yaklaşık 10 milyon TL harcanarak Demirciköy’de yaptırılan kültür merkezini 10 yıllığına kiraya verecek.

A+A-

 

Sarıyer’in eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde yaklaşık 10 milyon TL harcanarak Demirciköy’de yaptırılan kültür merkezi özel bir şirkete kiralanmak üzere 10 yıllığına ihaleye çıkartılıyor. Belediye Başkanı Şükrü Genç ihale kararı almak için dosyayı encümene getirdi. CHP’li encümen üyeleri kararı onaylarken, AK Parti Meclis Üyesi Yakup Güngör Mutlu’nun ise dosyaya şerh koyduğu öğrenildi. 10 yıllığına kiralanması düşünülen kültür merkezi için aylık yaklaşık 30 bin TL bedel isteniyor.
 
7 dönüm üzerine kuruldu
6 Bin 977 metrekare alana sahip Kültür Merkezi eski Osmanlı Konakları mimarisi tarzında inşaa edildi. 3 katlı olan ve Bin 550 metrekare kapalı alana sahip olan binada 350 metrekare kurs odaları, 850 metrekare konferans salonları, 150 metrekare kafeterya, servis alanları ve idare bölümü bulunuyor. Bina geniş bahçesi ve otoparkıyla da oldukça büyük bir alana sahip. İnşaatı 2009’da biten bina, yaklaşık 4,5 yıldır siyasi sebeplerden dolayı atıl bir durumda bekletiliyor. 

Alevi vatandaşların Cemevi için talep ettikleri binayı belediyenin acele bir şekilde ihaleye çıkartması ise kafalarda soru işaretleri bıraktı.

sariyer_cemevi_oneri.jpg
Bu haber toplam 5193 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

10 Yorum