1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Danışmanlar hukuki süreç başlattı
Danışmanlar hukuki süreç başlattı

Danışmanlar hukuki süreç başlattı

Sarıyer Belediyesi’nde müdürlük kadrosu bulunan ancak danışman olarak Ferahevler’deki binada tek bir odada açıkta bekletilen 6 kişi denge tazminatları ve müdürlüklerini geri iadesi için hukuki süreç başlatıyor.

A+A-

Daha öncede yine Sarıyer Manşet Gazetesi’nin gündeme getirdiği 6 kişi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından müdürlük görevlerinden alınmış, yerlerine ise vekâleten başka kişiler atanmıştı. Belediyenin Ferahevler’deki binasında tek bir odada bekletilen ve kendilerine hiçbir iş verilmeyen danışmanların sendikayla yapılan toplu sözleşme gereği sürekli aldıkları denge tazminatları da kesilmişti.

5aydır denge tazminatlarını alamayan danışmanlar belediyenin personel ve hesap işleri müdürlüklerine dilekçe ile başvurdular. Hesap İşleri Müdürlüğü’nden kendilerine “Bağlı bulunduğunuz müdürlükten ödeme emri gelmediğinden ödemeniz yapılamıyor” cevabının verildiği belirtiliyor. Bunun üzerine Belediye Başkanı Şükrü Genç’le görüşmek isteyen danışmanlara aylardır randevu verilmedi. Belediyeden muhatap bulamayan danışmanlardan birkaçı denge tazminatlarını almak ve müdürlüklerine geri iadeleri için Sarıyer Belediyesi’ni mahkemeye verdi. Diğerlerinin de mahkemeye başvuruda bulunacakları öğrenildi. 

Belediyenin gerekçe bildirmeksizin memur sendikasıyla yaptığı toplu sözleşmeye aykırı davranıldığı için, danışmanların davayı kazanacaklarına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda belediye, danışmanların tazminatlarını faiziyle ödemek zorunda kalacak.

MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Erol Akkuş da danışmanların denge tazminatlarının neden kesildiği ile ilgili belediye meclisine soru önergesi vermişti.

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT