1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dalya Plajı'na giriş yasağı kaldırıldı!
Dalya Plajı'na giriş yasağı kaldırıldı!

Dalya Plajı'na giriş yasağı kaldırıldı!

Sarıyer Demirciköy’ü Dalya Plajı’na bağlayan yolu kesen şirket, tepkiler üzerine engelleri kaldırdı, “yasak alan” yerine “kamuya açık alan” tabelaları astı.

A+A-

Sarıyer Demirciköy’ü Dalya Plajı’na bağlayan yolun eğlence sektöründe faaliyet gösteren bir şirket tarafından kapatılmasının ve bu noktadan denize ulaşılmasının imkansız hale gelmesine karşı yükselen tepkiler karşılık buldu. Sahile inen yol üzerine konulan bariyerler kaldırıldı, tel kapılar açıldı, yasak tabelalarının yerini de “plaja inmenize engel bulunmuyor” tabelaları asıldı. Kış aylarında sayıları azalsa da İstanbullular’ın doğayla ve Karadeniz ile buluştuğu yerlerin başında gelen eşsiz Dalya plajı yasağı artık yok. Yaz sezonu hazırlığı yapılan tesisin içinden geçen yolu kullanıp hiçbir engelle karşılaşmadan denize ulaşılabiliyor.
 
Denize herkes girebilir 
Şirket bir de jest yaparak İstanbulluları sahile yönlendiren yeni tabelalar yerleştirdi. “Yasak” tabelalarının kaldırıldığı tesis alanına bunun yerine “İşletmemiz kış sezonunda hizmetine ara verdi. Ancak kıyıların kamusal kullanıma açık olması nedeni ile plaja inmenize bir engel bulunmuyor” ifadelerinin yer aldığı tabela yerleştirdi.
 
1 ay önce yasaktı 
Sarıyer Demirciköy’ü Dalya plajına bağlayan asfalt 1 ay önce tel bariyerlerle kapatılmış, söz konusu yolu kullanarak sahile inmek isteyenlere alanda bulunan görevliler tarafından izin verilmiyordu. Söz konusu alanı kullanan İstanbullular, Mimarlar Odası’nın tepkisine neden olmuş ve meclis gündemine de taşınmıştı.

Bu haber toplam 3238 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT