1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhuriyet'te cemevi için ikna turu
Cumhuriyette cemevi için ikna turu

Cumhuriyet'te cemevi için ikna turu

MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, CHP Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun ve Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Ebu Zeyit Kıral, cemevine karşı çıkan mahalleliyi ikna etmeye çalıştılar.

A+A-
Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılması planlanan cemevine karşı çıkan bazı mahalle sakinleri geçtiğimiz günlerde imza toplayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmişlerdi. Bu tepkilerin ardından projenin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçmesi için Cumhuriyet Mahallesi’nin sakinleri ikna edilmeye çalışıldı.

cemevi_ikna1.jpg
 
Meclis toplantısından bir gün önce MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, Sarıyer Belediye Meclis Başkanvekili ve CHP Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun, Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Ebu Zeyit Kıral ve bazı siyasi parti temsilcileri ile birlikte mahalle esnafını tek tek gezerek çekinceleri konusunda ikna etmeye çalıştılar.

cemevi_ikna3.jpg

Ebu Zeyit Kıral esnafa yaptığı konuşmada yapılacak olan cemevi için hiçbir ağacın kesilmeyeceğini belirtirken, MHP ilçe Başkanı ile CHP Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun da kendisine garantör olarak destek verdiler. Yaklaşık üç saat süren ikna turunda birçok vatandaş ağaçların kesilmeyeceği yönünde kendilerine garanti veren Çoban ile Coşkun’a inanmak istediklerini söylerek olumlu görüş bildirdiler.

cemevi_ikna2.jpg

cemevi_ikna4.jpg
 
Bu haber toplam 5644 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum