1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Coşku Dolu Mehteran Takımı İle Eğlenin
Coşku Dolu Mehteran Takımı İle Eğlenin

Coşku Dolu Mehteran Takımı İle Eğlenin

Türk'ün şanıdır Osmanlı. Şanlı tarihimizdir onlar. Bu şanlı tarihimizi, ecdadımızı en iyi yaşattığımız kültürlerden biridir Mehteran.

A+A-

Türk'ün şanıdır Osmanlı. Şanlı tarihimizdir onlar. Bu şanlı tarihimizi, ecdadımızı en iyi yaşattığımız kültürlerden biridir Mehteran. Marşlarını dinlediğimizde o günler gözümüzün önünde canlanır. Ecdadımız gözümüzde canlanır. Sanki o zaferleri bir kere daha yaşarız.

Mehteran Osmanlı İmparatorluğumuzdan günümüze kadar uzanan insana uzanan sevginin, beraberliğin, dostluğun, kardeşliğin simgesi haline gelmiştir. Adeta kahramanlık timsalidir. Bu eşsiz kültürümüzü ve Mehter takımını kendisine has özellikleri ile korumak, yaşatmak, gelecek nesillerimize aktarmak hepimizin görevidir. Türk atasına, ecdadına, mirasına sahip çıkan bir millettir. Bizler İstanbul mehteran olarak mehteran geleneğini gelecek nesillerimize bırakmak için çıktık bu yola. Allah'ımıza çok şükür yolumuzu hep kolaylaştırdı. Kısa zamanda büyük beğeniciye ulaşarak büyük bir hizmete vesile olduk.  Bu başarıyı işini profesyonel olarak yapmakta olan ve başarılı olmak için çabalayan arkadaşlarımıza borçluyuz.

İstanbul Mehteran olarak, ecdadımızın ve tarihimizin eşsiz parçaları olan;

Ordu marşı, Ordunun Duası, Osman Paşa, Osmanlıyız Biz, Plevne Marşı, 26 Ağustos Marşı, Abdulhamid Han, Akıncılar Marşı, Artar Cihatla Şanımız, Barbaros marşı, Ben Osmanlıyım, Buna Er Meydanı Derler, Ceddin Deden, Cihad-ı Ekber Marşı, Çağrı, Çanakkale İçinde, Çanakkale Marşı, Çırpınırdı Karadeniz, Devlet Marşı, Eski Malazgirt Marşı, Eski Ordu Marşı, Estergon Kalesi, Ey Gazi, Ey Şanlı Ordu Ey Şanlı Asker, Fetih Marşı, Gafil Ne Bilir, Genç Osman, Gülbank, Gülyüzünde Göreli, Güzel Aşık, İhtiyatlar Silah Çatmış, Kırımdan Gelirim, Malazgirt Marşı, Mehter Marşı, Mehter Vuruyor, Mehteran Ceddin Deden Neslin Baban, Mert Dayanır Namert Kaça, sancak marşları gibi daha birçok marşı sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Bugüne kadar katıldığı organizasyonlarda büyük beğeni almış ve bir çok organizasyonun değişmezi haline gelmiş mehteran takımımız sizleri de bu tarih serüveni ile kucaklaştırmak için hazır. Dilerseniz 10-12 kişilik ekiplerimizle, dilerseniz 80 kişiden oluşan takımımız ile hizmetinizdeyiz.

Türkiyenin en büyüğü İstanbul mehteran ile Mehter takımı kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bizimle kültür dünyamızda bir yolculuğa çıkabilirsiniz.Önceki organizasyonlarda çekmiş olduğumuz videolarımızı izlediğinizde bize hak vereceksiniz. Bu videoları izleyebileceğiniz ve bize ulaşabileceğiniz www.istanbulmehteran.com  web sitemizi hizmetinize açtık.  İrtibat telefonumuz 0553 241 40 67 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT