1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Çocuk Pateni Alırken Bilmeniz Gerekenler
Çocuk Pateni Alırken Bilmeniz Gerekenler

Çocuk Pateni Alırken Bilmeniz Gerekenler

A+A-

Havaların ısınmasıyla en gözde sporlardan biri haline gelen patene özellikle gençler ve çocuklar tarafından büyük ilgi duyulmaktadır. Patenin, çocuklarda yüksek dayanıklılık, kas ve sağlıklı beden gelişimi, kondisyon ve dengede durma becerilerini geliştirdiği saptanmıştır ve bu nedenle paten kaymak ebeveynler tarafından da teşvik edilen bir aktivite haline gelmiştir. Peki, çocuğumuza paten alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çocuk pateni alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları şunlardır:

ÇOCUĞUNUZUN PATEN BECERİ SEVİYESİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN.

Çocuk patenalırken dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biri budur. Artık, çok küçük yaştaki çocukların dahi kolaylıkla sürebileceği alıştırma pateniolarak bilinen paten çeşitleri mevcut. Çocuğunuz patene ilk defa başlayacaksa, 3 tekerlekli paten gibi alıştırma patenlerini tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun becerilerini ve seviyesini göz önünde bulundurarak 4 tekerlekli (inline) çocuk patenlerini de tercih edebilirsiniz.

paten1.jpg

ÇOCUĞUNUZUN AYAK NUMARASINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN.

Paten sürmek denge gerektiren bir spor olduğundan, paten numarası çocukların ayağına uygun olmalıdır. Çocuğunuzun ayağına fazla büyük gelebilecek bir pateni almaktan kaçınmalısınız. Ayrıca, çocukların gelişim süreci boyunca kullanabilecekleri ayarlanabilir patenseçenekleri de mevcuttur. Bu patenler, çocukların ölçülerine göre 3-4 boy ayarlanabilir, böylece büyüme süreci boyunca çocukların rahatça sürebileceği patenlerdir. Karakter Dükkanı web sitesinde ayarlanabilir patenleri bulabilirsiniz.

FRENLERİN PLASTİK OLMAMASINA DİKKAT EDİN.

Bazı ucuz çocuk patenleri, arkalarında plastik frenler barındırabiliyor. Plastik frenler, yer ile sağlam bir temas sağlamaz ve düzgün bir şekilde durmayabilir. Bu nedenle, frenlerin poliüretan olmasına dikkat edilmelidir. Orijinal patenler genellikle poliüretan fren kullanır. Orijinal çocuk patenlerini ise karakterdukkani.com’dan temin edebilirsiniz.

paten2.jpg

DİĞER KORUMALIKLARI DA UNUTMAYIN!

Paten kaymak, eğlenceli olduğu kadar sıkça düşüp kalkmaya da müsait bir spordur. Kask, dirsek ve diz korumaları gibi koruma ekipmanlarını takmak, tehlikeleri minimuma indirir ve çocuğunuzu korur. Bu nedenle, paten süren çocukların bu korumalıkları takmaları çok önemlidir. Uygun fiyatlı ve sağlam koruma ekipmanlarını Karakter Dükkanı’ndan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Dünyanın en eğlenceli sporlarından biri olan paten, vücut gelişimine de büyük fayda sağlıyor. Elbette, her spor gibi patene başlarken de çocukların ebeveyn gözetiminde olmasında büyük fayda var. Çocuklar, güvenli alanlarda paten kaymaya dikkat etmelidir, insanların ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde kesinlikle paten kaymamalıdır. Paten, ayrıca güvenli iç mekanlarda da kullanılabilir. Paten sürerken çocukların korumalıklarını mutlaka takmaları da önemli bir noktadır.

paten3.jpg

Hem orijinal ve lisanslı, hem de uygun fiyatlı çocuk paten çeşitleri için Karakter Dükkanı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Çocukların en sevdiği karakterlerin ürünlerini barındıran bu web sitesindeki tüm ürünler orijinaldir. Kapıda ödeme seçeneği bulunan sitede tüm kız paten ve erkek çocuk patenlerifiyatlarında güzel bir indirim bulunuyor. Çocuğunuza paten almayı düşünüyorsanız, indirim dönemini kaçırmadan göz atmanızda fayda var!

Bu haber toplam 3074 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT