1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Cilt Lekeleri
Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri

A+A-

Cilt lekeleri cilt yapısında bulunan melanin pigmentlerinin birikmesi sonucunda oluşan ve ten renginden bazen daha açık bazen de daha koyu şekilde oluşan renk değişiklikleridir. Bu cilt lekeleri her yaş grubunda ve cinsiyette görülebilen bir cilt sorunudur. Bu cilt lekeleri özellikle bayanlarda daha büyük problem haline gelmektedir. Vücudunun birçok bölgesinde cilt lekeleri meydana kişiler bu neden özgüvenlerini de kaybedebilmektedir. Öncelikle eğer cilt lekelerinizin farklı bir sağlık probleminden dolayı meydana geldiğini düşünüyorsanız mutlaka bir dermatoloğa başvurmanız en faydalı çözüm yöntemi olacaktır.

Cilt lekelerinin oluşumları iç organlarda meydana gelen bir rahatsızlığın dışa vurumu da olabilmektedir. Bunun dışında cilt lekelerinin meydana gelmesindeki en büyük nedenlerden biri de, güneş ışınlarının zarar etkileridir. Güneş ışınlarının dik olarak yeryüzüne vurduğu zamanlarda güneş altında bulunmak kısa sürede cilt lekelerinin oluşumuna neden olabilmektedir. Bunun dışında kalitesiz kozmetik ürünleri, kimyasal madde ile yapılan ucuz ve sağlıksız bakım ürünleri, hormonal değişiklikler, enfeksiyon rahatsızlıkları ve bazı kronik rahatsızlıklar diğer oluşum nedenleridir.

Cilt lekelerinin giderilmesi ilgi ve sabır ile bakım yapılması gereken bir cilt problemidir. Düzelmesi ve ciltten kaybolması uzun zaman alan bu nedenle sabırla bakım uygulanması gerekmektedir. Doğal yöntemleri ve en önemlisi güneşe çıkarken koruyucu güneş kremleri kullanarak cilt lekelerinin geçmesini sağlayabilir ve korunabilirsiniz. Mutlaka yaz ve kış mevsimleri boyunca devamlı güneşten koruyucu krem sürmelisiniz. Cilt lekeleri aşırı ilgi bekleyen bir cilt sorunudur. Doğal yöntemler haricinde lazer ile de tedavisi yapılabilmektedir. Ancak lazer tedavisinden sonra dikkat edilmediği takdirde aynı şekilde yenilemektedir. Bu nedenle önemli olan cilt lekeleriniz için gerekli özeni göstermeniz ve düzenli olarak cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumanız gerekmektedir.

Cildinizin bakımı için düzenli olarak takip ettiğim ve doğal yöntemler uygulayarak cildinize bakım yapabileceğiniz dogalcilt.com adresini sizde takip ederek bakımınızı yapabilirsiniz. Cilt sorunları hakkında gerekli ve anlatımlı bilgileri sizde dogalcilt.com adresinden açıklayıcı bir şekilde bulabilirsiniz. Birçok konuda ayrıntılı bilgi veren ve alanının en iyisi bu adresteki tüm tarifleri gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemlere yönelmeleri ve kimyasal içerikli kozmetik ürünlerini tavsiye etmemeleri çok iyi bir durumdur. Bunun için sizde cilt tipinize yönelik birçok bakımı yapabilir, düzenli olarak bakımınızı sağlayabilirsiniz.

Bu haber toplam 697 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT