1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'nin engellediği tapular veriliyor!
CHPnin engellediği tapular veriliyor!

CHP'nin engellediği tapular veriliyor!

Cumartesi günü Sarıyer'e gelecek olan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Sedat Özsoy ile birlikte hak sahiplerine tapu dağıtacak.

A+A-

CHP’nin önce Anayasa Mahkemesi’nde iptal ettirdiği, daha sonrada Belediye Başkanı Şükrü Genç’in rayiç bedelleri artırmasıyla engellediği Sarıyer’deki dört mahallede yüzlerce vatandaş tapularına kavuşuyor. 

Tüm engelleri aşan AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 22 Şubat Cumartesi günü, saat 16.00’da Çayırbaşı’nda düzenleyeceği törenle Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy ile birlikte yüzlerce Sarıyerliye tapularını dağıtacak.
 

Şükrü Genç yüzünden yüzlerce kişi 4 yıl bekledi 

Trampa kanunun yürürlüğe girmesinin ardından yapılan protokollerle Sarıyer’de Yeniköy Bağlar Mevkii, Çayırbaşı, PTT Evleri, Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan vakıf arazileri Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilmişti. Milli Emlak Müdürlüğü de bu arazileri üzerindeki hak sahiplerine satması için 2010 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devretmişti. CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin özellikle bu mahallelerde rayiç bedelleri yükseltmesiyle yüzlerce kişi yine mağdur olmuştu.
 

Özdemir, “CHP’ye rağmen Sarıyerliler tapularını alıyor”

Tüm Sarıyerlileri törene davet eden AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “CHP’nin tüm engellemelerine rağmen vatandaşlarımız tapularına kavuşuyor. 2003’te TBMM’den çıkan kanunu CHP Anayasa Mahkemesi’ne götürerek iptal ettirdi. Daha sonra 2007’de TBMM’de tekrar görüşülerek kabul edilen kanun, bu kez de dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in vetosuna takıldı. Binlerce ailenin yüzünü güldürecek olan ve bir türlü yürürlüğe giremeyen Trampa Yasası 5793 sayılı Kanun içerisinde 25.07.2008 tarihinde yeniden tekrar TBMM’de kabul edildi ve kanun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da onaylanarak yürürlüğe girdi. Böylece vakıf arazileri üzerinde oturan vatandaşlarımızın tapularını almalarının önü açılmış oldu. Daha sonra CHP’li Sarıyer Belediyesi özellikle bu mahallelerimizde rayiç bedelleri artırarak ta 4 yıl engelledi. Ama biz bu engeli de aştık. Halkımız tapusuna artık kavuşuyor. İBB Başkanımız Sayın Kadir Topbaş ve Belediye Başkan Adayımız Sedat Özsoy ile birlikte halkımıza tapularını vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Tüm mahallelerin mülkiyet sorununu çözeceğiz. Kimse engel olamayacak” dedi.
 
Tapulara Şükrü Genç engeli!
 
Bu haber toplam 3808 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum