1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'liler Şükrü Genç'e oy vermez!
CHPliler Şükrü Gençe oy vermez!

CHP'liler Şükrü Genç'e oy vermez!

Sarıyer Belediyesi ve CHP uzmanı yazarımız Özlem Genç, CHP'lilerin Şükrü Genç'e oy vermeyeceğini yazdı.

A+A-
Özlem Genç yazdı...
 
CHP’ LİLER ŞÜKRÜ GENÇ’E OY VERMEZ ÇÜNKÜ ŞÜKRÜ GENÇ SAMİMİYETSİZ

1-) Samimiyetsiz çok iddialı bir söz. O nedenle içini doldurmak gerek. Yıl 1995, ŞÜKRÜ Bey o zaman meclis üyesidir. Şubat ayının gündeminde KOÇ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ vardır. 28.02.1995 yılında İmar Komisyonu raporu düzenlenir. Şükrü Genç imar komisyonunda raportördür. İşte tam bu nokta samimiyetsiz olduğunun delili olan noktadır. Raportör olarak düzenlediği rapora imza atmaz, hani bu iyi ağaç, orman kıyımından yana olmaz fakat rapora MUHALEFET ŞERHİ YAZMAYARAK, KARŞI OY YAZISI YAZMAYARAK da ORMAN KATLİAMINA SESSİZ KALMIŞTIR. O günlerde partisi orman katliamına karşı duruş sergilemektedir.
 
Bu günlerde aynı Şükrü Genç, Belediye Başkanı olduğunda Gezi olaylarında Taksim meydanında görünmekte ve parkın yok edilmesine, ağaç kesilmesine karşı çıkmaktadır. Ya yaşı ilerleyince ağaçların ve ormanın değerini anlamıştır, ya da günlük politikalar üretmektedir. Raporda KOÇ ÜNİVERSİTESİ'NİN ORMAN KATLİAMINA YOL AÇAN TEKNİK RAPORA İMZA ATAN FAHRUNNİSA ESENTEPE ŞUANDA BELEDİYE BAŞKANININ GECEKONDU MESKEN MÜDÜRÜDÜR. YİNE BU RAPORA İMZA ATAN PLANLAMA ELEMANI DENİZ YAVUZEL BELEDİYE BAŞKANININ PLANLAMA ŞEFİDİR.
 
Şükrü Genç başkanın çalıştığı elemanlar, meclis üyeleri aslında birebir incelenmeli kim oldukları nereden geldikleri tek tek irdelenmelidir. Bu husus ileriki yazılarımda konu olacaktır.  
 
2-) Zekeriyaköy Forum'daki arkadaşlar ya da köprü karşıtı platformdaki arkadaşlar nasıl oluyor da Şükrü Genç’in yanında oluyorlar anlaşılır gibi değil. ( Bu sözüm yanında kaç kişi kaldıysa onlara) 3. Köprünün ismi bu belediye başkanı zamanında kondu, YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜNÜN GÜZERGÂHI BU BELEDİYE BAŞKANI ZAMANINDA BELİRLENMİŞTİR. Köprü karşıtları bilmezler mi ki 5 SENE BOYUNCA KÖPRÜ KARŞITI HİÇ BİR EYLEMİN İÇİNDE OLMAMIŞTIR.
 
Kendilerine sorsunlar bakalım bir belediye başkanı olarak bu köprü güzergâhı belirlenirken karşı duruş geliştirecek ne yapmıştır? Mesela ÇED raporlarına karşı ya da güzergâha karşı dava açmış mıdır? Belediye başkanı bu güzergâhı kamuoyuyla bile paylaşmamıştır.
 
Konuya okunabilirlik sınırlarını aşmadan şimdilik virgül koyalım.

ÖZLEM GENÇ
Bu haber toplam 3910 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum