1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'li yönetici:Belediye araştırılsın
CHP'li yönetici:Belediye araştırılsın

CHP'li yönetici:Belediye araştırılsın

CHP'li bazı ilçe yöneticilerinin ve partililerin CHP Genel Merkezi’nin yolsuzluk konusunda Sarıyer Belediyesi’nin mercek altına almasını istemesi dikkat çekti.

A+A-

CHP örgüt toplantısında yolsuzluk masaya yatırıldı
CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından her ayın ilk Cuma günü yapılan örgüt toplamlarında partililer tarafından farklı konular işleniyor. CHP Sarıyer bu ay örgüt toplantısında “yolsuzluğu” masaya yatırdı. İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun da katıldığı toplantıda bazı ilçe yöneticilerinin ve partililerin CHP Genel Merkezi’nin yolsuzluk konusunda Sarıyer Belediyesi’nin mercek altına almasını istemesi dikkat çekti.

Alınan bilgilere göre; Örgüt toplantısında İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu verdikleri bazı örneklerle yolsuzluk konusunda AK Parti’yi eleştirdiler. Daha sonra toplantıya katılanlar söz aldı. Bir ilçe yöneticisi Erdoğdu’ya örgütün Sarıyer Belediyesi’ndeki özellikle imarla ilgili iddialardan çok rahatsız olduğunu söyleyerek, “Başkasının yolsuzluğundan önce kendi yolsuzluğumuzu sorgulamamız lazım. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu parsel bazında imar plan tadilatlarının şaibeler doğurduğunu ve CHP’li belediyelerin bundan uzak durmasını istiyor. Ama Sarıyer Belediyesi’ne baktığımızda Zekeriyaköy’deki Çiller ve Eczacıbaşı projeleri ile Maslak'taki bazı kaçak plazalarla ilgili CHP’yi şaibe altında bırakacak parsel bazında plan tadilatlarına imza atıyor. AKP’li Yusuf Tülün döneminde CHP’li meclis üyelerimiz Tansu Çiller’in projesine karşı çıktılar. Ama bu dönem ne değişti bilmiyoruz, birkaç kişi dışında onay verdiler. Buralarda çok ciddi rüşvet iddialarından bahsediliyor. Bunlar partimize zarar veren çok ciddi iddialardır. Partimizin bünyesinde kurulacak bir komisyon bu projeleri denetlemelidir” dedi.

Toplantıya katılan partililerin çoğu da bu ilçe yöneticisinin söylediklerinin dikkate alınmasını isteyince Erdoğdu, “Bunlar çok vahim iddialar Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç’le bu konuları görüşüp örgüte gereken bilgiyi vereceğiz” dedi.

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT