1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'DE PLAZA KAVGASI
CHP'DE PLAZA KAVGASI

CHP'DE PLAZA KAVGASI

Pazartesi günü yapılacak olan meclis toplantısına 2 gün kala CHP içinde kaçak plaza tartışması devam ediyor.

A+A-

Dün İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in talimatıyla toplanan CHP grubunda kaçak plaza tartışması yaşandı. Hararetli geçen toplantının yankıları gece geç saatlerde Sarıyer merkezdeki cafelere bile yansıdı. herkes bu konuyu konuşmaya başladı. Konuşmalara göre, CHP grubu meclisi toplamak için yeterli çoğunluğa ulaşamayacak gibi görünüyor. Bu durumda top MHP ile AK Parti’nin elinde.

İlçe binasında yapılan ve grup kararı alınamayan toplantıda sert tartışmalar yaşandı. Sarıyer Manşet’in haberleri toplantıda masaya yatırıldı. Bazı meclis üyeleri ve ilçe yönetiminin şaibe altında kalmamak için bu plan tadilatına karşı çıktıkları gelen bilgiler arasında. Uzun süren toplantıda grup kararı çıkmadığı için CHP grubu Pazartesi günü bir daha toplanacak. Bu toplantıda grup kararı alınırsa bazı meclis üyelerinin karara aykırı davranmamak için meclise girmeyeceği konuşuluyor. Böyle bir durumda 20 yıllık kaçak plazanın kaderi MHP ile AK Parti’nin elinde olacak. 2 partide meclise girmezse mecliste toplantı için salt çoğunluk sağlanamayacak.

Sarıyer’in gözü AK Parti ve MHP’de
Ancak iki partiden herhangi bir meclis üyesinin toplantıya girip hayır oyu kullanmaları bile plan tadilatına destek vermek anlamına gelecek. Şimdi gözler AK Parti ile MHP’nin pazartesi günü alacakları kritik karara çevrildi.

AK Parti tabanından meclis üyelerine toplantıya girmeyin uyarısı
AK Parti kanadı da kaçak plaza ile ilgili sıkı bir çalışma içine girdi. Özellikle bazı CHP’lilerin 2 AK Partilinin bu işi özel olarak takip ettikleri iddiaları partililer arasında tartışma konusu oldu. Parti tabanından çok sayıda kişinin bazı meclis üyelerini arayarak “kirli toplantıya girmeyin” uyarıları yapıldığı da belirtiliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Bu haber toplam 781 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT