1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP’DE BORÇLANMA KRİZİ!
CHP’DE BORÇLANMA KRİZİ!

CHP’DE BORÇLANMA KRİZİ!

Seçimlere kısa bir süre kala Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in meclisten yeniden borçlanma yetkisi istemeye çalışması CHP’yi karıştırdı.

A+A-

Bugün yapılanacak olan Eylül ayının ilk meclis toplantısına saatler kala CHP grubunda hareketli saatler yaşanıyor.  Borçlanmaya karşı olan CHP’li meclis üyelerinin oylamada “evet”  oyu kullanmaları için adeta ikna odaları kuruldu.   Şükrü Genç’in meclis üyelerini ikna etmeleri için Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok ve Başkanvekili Hayati Kaptanoğlu’nu görevlendirdiği belirtiliyor.


Tok’un “Belediye ciddi bir krizde, hiç kimseye ödeme yapamıyoruz. Bu yetkiyi alamazsak kesinlikle biteriz. Parti büyük zarar görür, seçimi kaybederiz” gibi sözlerle meclis üyelerini ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Bazı meclis üyelerine “Başkan aday olduğu takdirde yeni dönemde de seninle çalışmak istiyoruz” gibi sözlerle vaatlerinde verildiği gelen bilgiler arasında…


AK Parti meclis grubu belediyedeki borç yükünün daha da artmaması için borçlanmaya “Hayır” diyecek. Ancak Şükrü Genç’in can simidi olarak gördüğü MHP’nin tavrı merak ediliyor.
Meclisten ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz…

Bu haber toplam 2652 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum