1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Sarıyer'e genç aday: Uğurhan Atma
CHP Sarıyer'e genç aday: Uğurhan Atma

CHP Sarıyer'e genç aday: Uğurhan Atma

CHP Sarıyer’in eski gençlik Kolları Başkanı Uğurhan Atma, 9 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan kongrede Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

A+A-

CHP’de mahalle delege seçimlerinin sona ermesiyle birlikte, eski Gençlik Kolları Başkanı Uğurhan Atma da Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. “Gücümüz Birliğimizden Gelir”  sloganıyla çalışmalara başlayan Uğurhan Atma, projelerini detaylı olarak önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi. 

Yaklaşık 10 yıldır CHP’de siyaset yapan ve son genel ve yerel seçimlerde aktif olarak görev üstlenen Uğurhan Atma, aynı zamanda mevcut ilçe yönetiminde de yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunuyor. CHP kulislerinde kongrenin iddialı adaylarından biri olarak gösterilen Atma’ya son dönemde gençlik kolları başkanlığı yapan Gökhan Bayram, Gürkan Kadık, Mesut Bleda Bayrakçı da destek veriyor.

Uğurhan Atma Kimdir?

27 Mayıs 1987 doğumlu olan Uğurhan Atma, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. İyi derecede İngilizce ve orta derecede İspanyolca bilen Atma, reklam sektöründe özel bir şirkette yöneticilik yapmaktadır.
Siyasi faaliyetlerine Koç Üniversitesinde Atatürkçü Düşünce Platformuna katılarak başladı. 2007-2009 yılları arasında bu platformun aktif bir şekilde faaliyet göstermesini sağladı.

2009 -2010 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Üniversite Komisyonu Başkanlığını yaptı. Bu görev süresince Koç, Boğaziçi ve İTÜ’de CHP’nin örgütlenme çalışmalarını yürüttü, Sarıyer Müdafaa isminde tüm kaynakları üniversiteli gençlerden oluşan siyasi derginin kurulmasını sağlayarak genel yayın yönetmeni görevimi üstlendi. 2010 Referandumunda Sarıyer’in üniversitelerindeki gençleri sokakta aktif ederek referandumda bir gençlik yapısı olmasına destek oldu.

2011-2012 seneleri arasında CHP Sarıyer Gençlik Örgütü Başkanlığı görevinde bulundu. CHP’nin mevcut genç üyelerinin aktif olarak parti içerisinde yer almasını sağladı, mahallerdeki emekçi gençler ile üniversitelerdeki gençleri aktif ederek ortak payda da buluşmalarını sağladı. Lise örgütlenme yapısı kurarak CHP’nin lise örgütlenmesine katkı sağladı.
 
CHP Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi, Mahalle temsilciliği görevinde bulundu. 

Haziran 2015 seçimlerinde CHP Genel Merkezi’nin reklam ekibinde bulunarak internet reklamlarını ve iletişimini yönetti.

2015 Seçiminde CHP Sarıyer Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. 2015 seçimlerinde CHP’nin Sarıyer’de başarılı olabilmesi için 7 adet komisyon kurulması sürecini yönetti. Seçim süreci boyunca yönetim kuruluna destek olacak olan bu komisyonlara partinin aktif ve gönüllülerinin ilgi alanlarına göre görevlendirilmesini sağladı.

2015’den itibaren CHP Sarıyer Örgütten Sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı görevini yaparak mahallelerde CHP örgütlenmesine katkı sağladı.

2017 Referandum’unda Sarıyer CHP’nin seçim bildirgesini yazarak CHP Sarıyer’deki Referandumda nasıl bir politika izlemesine dair çalışmalarını CHP Genel Merkezi’ne yolladı. Sarıyer’de CHP her mahallede bu çalışmalar üzerinden seçim kampanyası izledi.

Bu haber toplam 4532 defa okunmuştur
Etiketler :

HABERE YORUM KAT