1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Sarıyer'de liste krizi!
CHP Sarıyerde liste krizi!

CHP Sarıyer'de liste krizi!

CHP Sarıyer’de, 25 Ocak’ta yapılacak eğilim yoklamasında oy kullanacak parti üyelerinin isimlerinin olduğu listelerin CHP Genel Merkezi tarafından henüz gönderilmemesi Sarıyer’de krize neden oldu.

A+A-

CHP Sarıyer’de 25 Ocak Cumartesi günü meclis üyelikleri için eğilim yoklaması yapacak. Ancak eğilim yoklamasında oy kullanacak olan üyelerin bulunduğu liste henüz Genel Merkez tarafından CHP İlçe Başkanlığı’na gönderilmedi. Listeyi Şükrü Genç’in isteği üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil'in göndermediği yönünde çıkan iddialar partililerin tepkisini çekti.

 
İddialara göre; örgüt tarafından istenmeyen adam ilan edilen mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çıkartacağı listenin eğilim yoklamasında çıkamayacağı ve bu nedenle üye listesi geciktirip çıkacak olan karışıklıktan dolayı Sarıyer’deki ön eğilimi iptal etmek için çaba harcanıyor.
 
Meclis üyesi aday adayları ve partililerin listenin bir an önce İlçe Başkanlığına gönderilmesi için yoğun baskı yaptıkları öğrenildi.
 
Öte yandan Şükrü Genç’in müteahhitlerinden oluşan bir grubun da eğilim yoklaması için meclis üyesi  listesi hazırladıkları öğrenildi.
 

Eğilim yoklaması için kimler liste üzerinde çalışıyor?

Hangi isimler kimin listesinde yer alıyor?

Kendilerini akil olarak tanımlayıp Şükrü Genç’in belirlediği isimleri listelere sokmak için her gün toplantı yapanlar kim?

Yoğun kulis bilgilerini aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip edin habersiz kalmayın…

Bu haber toplam 6381 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum