1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Sarıyer'de Hasan Saim Öztürk’e büyük destek
CHP Sarıyer'de Hasan Saim Öztürk’e büyük destek

CHP Sarıyer'de Hasan Saim Öztürk’e büyük destek

CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Hasan Saim Öztürk, kongre sürecinin en güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyor.

A+A-

İlçe başkanını seçecek olan 420 delegeden 100’ün üzerindekinin açık desteğini alan Hasan Saim Öztürk, diğer delegelerin ise ikinci tercihi konumunda bulunuyor. 6 adayın destek aradığı kongre sürecindeki bu yarış birlik ve beraberliğin sağlanması açısından Öztürk’ün şansını daha da arttırıyor. 

''Hak bildiğin yolda, yalnız da olsan yürüyeceksin'' 

Hasan Saim Öztürk; “Siyasi partilerin il ve ilçe örgütlerinin asli görevi olan; Ülkenin, milletin içinde bulunduğu sorunları, tehlikeleri, tehditleri il ve ilçe halkına anlatmak, rakip partinin seçmenini kazanmak, üye sayısını arttırmak ve üyeleri kaynaştırıp değişik tarz ve yöntemlerle siyaset üretme ve de yerelden genele yeni siyasi aktörler taşımak” bilinciyle aday oldu.  Öztürk ''Partisini çok düşünen partisinin bütün değerlerine sahip çıkacak, o kadar basit'' diyen ve Tevfik Fikret'in ''Hak bildiğin yolda, yalnız da olsan yürüyeceksin'' sözünü hayatı boyunca dilinden düşürmemiş ve prensibi yapmış biri olarak ilerliyor.

Hasan Saim Öztürk kimdir?

2014 Seçimlerinde CHP'yi seçime sokan kişi olarak biliniyor. Daha önce Genelkurmay Başsavcılığı yapan Hasan Saim Öztürk Sarıyer CHP İlçe Başkanlığına aday. 5 Genelkurmay başkanı ve 7 bakan ile yakın mesai yapmış. Aynı zamanda Deniz Gezmiş'in sınıf ve dava arkadaşı. 46 yıllık bir hukukçu. 2006 yılında Devlet Denetçiler Derneği'nin ''Temiz Topluma Katkı'' ödülüne layık görülmüş. 

 2008 yılında emekli olduktan sonra 2011 yılında eşi ile birlikte CHP üye olup İlçe Seçim Kurulu üyeliği, İlçe Ön Seçim Kurulu üyeliği, Sandık Güvenliği Hukukçular Organizyonları, il ve ilçe Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonları gibi çeşitli görevlerde bulunmuş.

Gençler ve kadınlarla hareket etmesi ve enerjisi, bilgi birikimi ile güçlü profili sayesinde kongre sürecinin en güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyor.

Bu haber toplam 3992 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum