• İstanbul18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz 2013 Pazartesi 17:37

CHP Sarıyer'de 4 istifa!

2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde meclis üyesi adayı olmak isteyen CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden 4 kişi görevinden istifa etti.
CHP Sarıyerde 4 istifa!
CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu üyesi, Derya Beyoğlu, Nilgün Kral Güneri, Çetin Aktaş ve Casim Koç önümüzdeki yerel seçimlerde meclis üyesi adayı olabilmek için görevlerinden istifa ettiler. Bilindiği üzere CHP Parti Meclisi Toplantısı'nda CHP MYK'nın yayınladığı genelge ele alınmış ve kabul edilmişti. Genelgeye göre;  CHP belediye başkan aday adayı olmayı planlayan il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz’a kadar istifa etmesi gerekiyordu.
 
Adaylar 31 Temmuz’a kadar başvuru yapacak
CHP'de belediye başkanı ve meclis üyesi olmak isteyen aday adaylarının 31 Temmuz 2013 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Öte yandan belediye başkan aday adaylığı için; Erol Aydın, Dr. Cengiz Alp, Hayati Kaptanoğlu, Mustafa Sarıgül’ün eski eşi Aylin KotilErdal Sarıgöl, Ercan Karakaş ve Şükrü Genç'in ay sonuna kadar başvuru yapmaları bekleniyor. 

Mehmet Deniz: Örgütümün başındayım 
Belediye Başkan aday adayı olmak için istifa edeceği konuşulan İlçe Başkanı Mehmet Deniz ise görevinden istifa etmedi. Basın açıklaması yapan Deniz şu ifadeleri kullandı:
“30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler için doğal olarak İstanbul’un bir çok ilçesinde ilçe Başkanı arkadaşlarımız,  Belediye Başkan aday adayı olmak için görevlerinden istifa etmiş bulunmaktadır. Birbirinden değerli arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Aday adaylık müracaatlarımız da 31 Temmuz 2013 tarihinde son bulacaktır. İlçe yöneticileri, ilçe başkanları, il yöneticileri ve il başkanlarımızdan belediye meclis üyeliğine ve belediye başkanlıklarına aday adaylık düşünenler için görevlerinden istifa süreci bu gün (15.07.2013) saat 17:00 de  son bulmuştur. CHP Sarıyer ilçemizin yönetim kurulu üyelerinden, Nilgün Kral Güneri, Casim Koç ve Derya Beyoğlu yönetim kurulu görevlerinden meclis üyesi  aday adaylığı için istifa etmişlerdir. Bir yıla aşkın birlikte çalıştığımız çalışma arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Partimizin  çok ciddi hazırlık içerisinde olduğu önümüzde ki yerel seçimlere  8-10 ay kala aday adayı belirleme çalışmalarına başlanması,  aday eğitim faaliyetlerine hız vermesi bizlere kuşkusuz önümüzde ki seçimlerde büyük avantaj sağlayacak ve başarıyı getirecektir.

Partimiz Sarıyer’ de gerek 2011 seçimlerinde aldığı oy, gerek yapılan kamuoyu araştırmaları göz önünde tutulduğunda 30 Mart 2014 seçimlerinde başarı ile çıkarak Sarıyer’i CHP kalesi yapma yolunda ki örgüt adına iddiamızı perçinleştirecektir. Ancak bizler için asıl bu seçimdeki  hedef  İstanbul  Büyük Şehir Belediyesini kazanmaktır. İstanbul’da iş başındaki  başta il başkanımız olmak üzere bütün kadrolarımız 2 yıldır buna kilitlenmiş bulunmaktayız. İstanbul’un artık beklemeye tahammülü kalmamıştır.

Aday olmam için ısrar edenler oldu
Son günlerde Sarıyer kamuoyunda şahsımla ilgili Belediye Başkanı aday adayı olmam konusunda   örgütümüzde  ve vatandaşlar tarafından baskılar ve istekler  olmuştur. Bu arkadaşlarıma bana duydukları güvenden ötürü  çok teşekkür ediyorum. Ancak bulunmuş  olduğum  görev Sarıyer’imiz ve partimiz açısından daha ağır ve sorumluluk isteyen önemli  bir görevdir. Bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları ilçe başkanı olarak yönetici arkadaşlarımla, örgütümüzle ve siz Sarıyer’lilerle daha da hızlandırarak devam ettireceğim.
Bu gün Sarıyer’de CHP’li bir belediyemiz var, yarında olacak, belediye başkan aday adaylarımız var 31 Temmuza kadar daha yenileri de eklenecektir.   Bizim  görevimiz  bu aday adayları arasında objektif ölçüler içerisinde, tarafsız, kimsenin adamı olmadan, kendilerini ifade etme projelerini sunma, onlara demokratik adil bir ortam sağlamak olacaktır.

İl Danışma, İlçe Danışma kurulumuzda aldığımız karar Sarıyer’de üyelerle aday adaylarının ön seçimle belirlenme yönetimidir.  Üst kurullarımızdan istek ve taleplerimiz de bu doğrultuda olacaktır. 

Bu güne kadar hiç kimsenin güdümünde kalmadan yürüttüğümüz hayatımızı bundan sonra da aynı doğrultu tutarlılığını koruyarak devam ettireceğiz.  Bizi tanıyan tanır, bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın, dürüstçe, çalışarak, kendi bilgi birikimine güvenen,  başkalarının siyasi hataları üzerine geleceğini kurmadan projeleri ile ön plana çıkacak arkadaşlarımı CHP Sarıyer’ de siyaset yapmaya aday olmaya, demokratik bir ortamda çalışmaya davet ediyorum.

Süreç bütün aday adaylarımıza, CHP ailesine ve ülkemize hayırlı olsun.
Saygılarımla,
Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı  
Bu haber toplam 6283 defa okunmuştur
YORUMLAR
Gozunuzu acin
Hamit mert
Mehmet Deniz e ancak yakinindakiler ve uc bes akrabasinda cikarsa oy cikar. İkincisi ekrem tekce kimdir arkadasim komik olmayalim mizahi birakip siyasi gozle bakalim olaya menfaati birakalim. Bu BELEDİYENİN YOLSUZLUKLARİNA HALK OY VERİRMİ SANİYORSUNUZ? Buna ancak bu yolsuzluklara gogus germis kendini belediyenin pislik islerinden uzaklastirmis biri gelir ancak oda sadece EROL AYDİN'dir... MENFAATİ BİRAKİN HALKİN OY VERECEGİ ADAMİ DUSUNUN SADECE.
16 Temmuz 2013 Salı 21:32
mehmet deniz aday olsun
ercan
mehmet denizi belediye başkanı olarak görmek istiyoruz. eminizki şükrü gençten çok daha iyisini yapacaktır. aday olmalı.
16 Temmuz 2013 Salı 16:45
EKREM TEKÇE NERDE BİZ ORADAYIZ
KARSLILAR
ACABA DEĞERLİ HEMŞERİMİZ EKREM TEKÇE YENİDEN ADAY OLACAK MI? YOKSA BAŞKA PARTİYE OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. AMA EKREM TEKÇE BEY CHPDEN ADYA OLURSA OYUMUZ CHPYE OLACAK.
16 Temmuz 2013 Salı 13:58
Adaylık istifası
Turan TANÖREN
Aman Şükrü Bey aday olmasında,...
15 Temmuz 2013 Pazartesi 20:42

Sadece Sarıyer Haber leri

    

sanalbasin.com üyesidir
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sariyer Manset | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0212) 242 48 70 / Faks : Gazeteler Morimel Kadın Sarıyer Gazetesi Sarıyer Manşet Gazetesi | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA