1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP olarak sözlerimizi tutmadık
CHP olarak sözlerimizi tutmadık

CHP olarak sözlerimizi tutmadık

Pazartesi günü meclis toplantısında CHP’den istifa eden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kuzpınar yaptığı basın açıklamasıyla istifa gerekçelerini sıraladı.

A+A-

Sarıyer halkına verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını söyleyen Kuzpınar, “3 ayda tapuları veriyoruz diyerek çıktığımız bu yolda yukardaki örneklerde belirttiğim gibi gece kondu mahallelerinin derdini unutarak,  milyon dolarlık getirisi olan projelerle uğraşmayı görev bildik. Eczacıbaşı, Çiller ve Kaçak Plazanın imar sorunlarını çözerek onlara rant sağladık ama halkın sorunlarını çözmedik” dedi.

Halka verdiğimiz sözleri tutmadık
Kuzpınar açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Değerli Sarıyerliler yaklaşık 3,5 yıl önce büyük hayaller ve büyük vaatlerle Sarıyer’imize hizmet etme aşkıyla yola çıktık. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne verdiğimiz vaatleri yerine getirdik ne de belediyede Sarıyer’e hizmet aşkı kaldı. Sarıyer halkına verdiğimiz sözlerin hiçbirini tutamadık. Biz meclis üyeleri de mahallelerde verdiğimiz sözleri yerine getiremediğimiz için mahcup olduk.

Eczacıbaşı, Çiller ve Kaçak Plazayı çözdük!
İlk günden bu güne kadar gecen sure zarfı içeresinde Sarıyer Belediyesi’nin bazı önemli isler yaptığını da düşünüyorum.  Örneğin; Eczacıbaşı Grubunun Zekeriyaköy’deki imar problemini çözerek onlara büyük oranda rant sağlandı. Yine Tansu Çiller’in Kilyos’taki imar sorununu çözerek ona rant sağlandı.  Ve Maslak’ta yıllardır ruhsat alamayan bir binanın Windowist Tower Sarıyer halkının bildiği diğer adıyla Kacak Plaza’nın yasallaşması için belediye 2 yıldır büyük bir mücadele veriyor. Bunlar da Sarıyer Belediyesi’nin kafalarda soru işaretleri bırakan önemli hizmetleri.Halkı bırakıp milyon dolarlık projelerle uğraştık
Evet değerli Sarıyerliler, 3 ayda tapuları veriyoruz diyerek çıktığımız bu yolda yukardaki örneklerde belirttiğim gibi gece kondu mahallelerinin derdini unutarak,  milyon dolarlık getirisi olan projelerle uğraşmayı görev bildik.

Mezhepsel yapı ön plana çıktı
Bu ve buna benzer yerine getiremediğimiz vaatlerimizin başlıca nedeni de Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak birliği sağlamamamızdır.  CHP grubu olarak aramızda çok değerli arkadaşlarımız bulunmaktadır.  Maalesef  biz Sarıyer’imizin kendi değerleri dururken gerek yönetim kadrosunda gerekse müdürlüklerde çareyi Sarıyer dışarısında aradık. Sarıyer Belediyesi topluma bütünsel bakacağımıza, hem kadrolaşma hem de hizmet noktasında toplumda ayrıştırmaya gidildi. Mezhepsel yapı ön plana çıktı. Değerli Sarıyerliler doğma büyüme öz Sarıyerli bir kardeşiniz olarak ben bu durumu da içime sindiremedim.

Hüseyin Aygün beni rahatsız etti
Ve son olarak da  son günlerde basında adını sıkça duyuran bir milletvekilimizin tavırları beni rahatsız etmiştir.  Her gün onlarca askerimizin şehit düştüğü su günlerde bu milletvekilimizin PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığını öğrendik. Tabi işin gerçeğini  bu milletvekilimiz serbest bırakıldığında öğrendik. Sayın milletvekilimiz yapmış olduğu açıklamasında kendisini kaçıranlar için iyi çocuklar olduğunu ve çok iyi davrandıklarını söylemişti. Sonrasında sayın milletvekilimizin o iyi çocukları Türkiye Cumhuriyeti savcısını şehit etmişlerdir.

O sayın milletvekili  bununla yetinmemiş partimizin geçtiğimiz  günlerde yapmış olduğu kampta tüm ulusalcılara “onlar kafatasçı onlar anlamaz”  diyerek hakaretler sıralamıştır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da bu açıklamalara karşı çıkacağına, o vekile kol kanat germesi beni derinden yaralamıştı.  Genel Merkez bu kötü gidişe ve bu yanlış söylemlere izin vererek ve hatta destek çıkıp kol kanat gererek, partiyi tabandan tümüyle koparmakta, büyük bir siyasi yok oluşa gidilmesine olanak tanımaktadır.

Değerli Sarıyerliler ve kıymetli basın mensupları. Yukarıda sıralamış olduğum nedenlerden dolayı Sarıyer’e hizmet parolasıyla çıktığımız bu yolda örtüşmediğimi görmekteyim. Gerek siyasi görüşüm gerekse gerekse örf ve adetlerimizle bağdaşmadığı için bu şartlar altında Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yapamayacağımı ve istifa ettiğimi sizlerle paylaşmak isterim.  Sarıyer’e hizmet parolasıyla çıktığımız bu yolda gece gündüz demeden Sarıyerlilerin yanında olmaya devam edeceğim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

AHMET KUZPINAR
Sarıyer Belediye Meclis Üyesi

Bu haber toplam 875 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

9 Yorum