1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz AK Parti grubuna seslendi
CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz AK Parti grubuna seslendi

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz AK Parti grubuna seslendi

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, bugünkü Sarıyer Belediye Meclis Toplantısı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

A+A-

Mehmet Deniz, “Neden AKP’li meclis üyelerini Emirgan, Kazımkarabekir, Rumelihisar mahallesine evet diyor da, Kocataş, Çayırbaşı ve Pınar mahalleleri imar ıslah planlarına “hayır” diyor.”diye sordu?

Yazılı bir basın açıklaması yapan Mehmet Deniz, “Bugün Sarıyer Belediye Meclisi’nde Kocataş, Pınar ve Çayırbası Mahalleleri Islah İmar planları oy çokluğu ile kabul edildi. Şimdi Sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde daha önce Emirgan, Rumelihisar ve Kazımkarabekir mahallesi planları oy birliği ile geçmişti. Vatandaş çalışmalardan memnun ve İBB Meclisi’nde gündeme alınması oradan da geçmesi için ev’inin tapusu için mücadeleye devam edecek. Bugün ki meclis toplantısına geçtiğimiz pazartesi günü yaşanan olumsuzluklar nedeni ile vatandaşlar alınmadı sadece dernek başkanları, muhtarlar, basın ve parti yöneticilerinin bir kısmı alındı.”dedi.

İKİ KEZ ARA VERİLMEK ZORUNDA KALDI

Deniz, açıklamasında Meclis çalışmalarına değinerek şunları kaydetti:  “Pazartesi günü yapılan meclis oturumunda AKP Grubu’nun arkasında oturan izleyiciler meclis başkanına sürekli hakaret ederek meclisin çalışmalarını engellemişler, oturuma 2 kez ara verilmek zorunda kılınmıştır. Meclis toplantılarını izlemeye gelenlerin yasal olarak alkışlamak gibi bir tepki verme hakkı dahi yokken meclis üyeliklerine hakaret ve meclisin çalışmalarını engellemek gibi bir yetkisi de yoktur. O gün CHP grubu arkasındaki vatandaşlarımız ortamı görmemek adına şansımın ricası üzerine salonun dışına çıkmışlardır. Bunu yadırgar bir şekilde AKP grup başkan vekili bana ‘Sen kimsin kürsüye çıkıyorsun’ diyor, Ancak benim kim olduğunu çok iyi biliyor da o gün meclisin altını üstüne getiren kürsülere çıkıp konuşan, meclis çalışmalarını engelleyen kendi yandaşlarına bir şey demiyor. Sarıyer de iktidar partisinin İlçe Başkanı’na sen kimsin diyor. Kendisi ile 1994-2017 döneminde belirli bir saygı ortamında birlikte meclis üyeliği yaptım. Eleştirimiz olur kimselere kin, nefretimiz olmaz. Üslubumuz bozulmaz çünkü bizim için önemli olan önce insandır. İnsanı değerlerden asla vazgeçmeyiz.”

BUNLARI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Açıklamasında bugünkü toplantıya da değinen Deniz, şöyle devam etti: “Bugün ki meclis toplantısı çıkışında bazı vatandaşlar AKP’ li meclis üyelerini yuhalamışlar hem pazartesi meclis içinde yaşanan hem de bugün meclis dışında AKP meclis üyelerine yapılan bu olumsuzlukları kabul etmemiz onaylamamız mümkün değildir her iki olayı da kınıyorum. Konunun özüne içeriğine dönecek olursak, Zaten amaçta zaten bu konunun özünü saptırmak, vatandaşın tapu alması için ilk adımın atılması birilerini rahatsız etti ki bu işi kavga ortamları ile engellemeye çalışıyorlar. Oysa ki Emirgan İmar Islah Planları meclisten oy birliği ile geçtiğinde Sarıyer Belediye Meclisi’ni izlemeye gelen vatandaşlar bir bayram edası içerisinde parti ayırımı gözetmeden birbirlerine sarılıp tebrik etmişlerdi. Kim bozdu bu güzel havayı, Sarıyer in huzuru niçin yok edilmek isteniyor?”

NEDEN HAYIR DEDİLER ANLAMAK GÜÇ

Bugünkü toplantıda AK Partililer’in ‘red’ oyu vermesini eleştiren Deniz,  “Neden AKP’li meclis üyelerini Emirgan, Kazımkarabekir, Rumelihisar mahallesine evet diyor da, Kocataş, Çayırbaşı ve Pınar mahalleleri İmar ıslah planlarına hayır diyor. Bunu anlamak biraz güç.”diye konuştu.

ZATEN HERŞEY BİZİM OLACAK DÜŞÜNCESİNİN DIŞA VURUMU!

AK Partili meclis üyelerinin bugün verdikleri oyları yorumlayan Deniz, “Bunu anlamak için iki şey söyleyebiliriz. Birincisi, ülkede yaşanan referandum süreci toplum üzerinde ki baskıları artırmış,bu da baskıcı tek adam rejiminin ayak sesleri olarak yorumlanabilir, evet çıktığı taktirde 16 Nisan sonrası yaşayacaklarımızın belirtisi olarak görebiliriz. Niçin verelim ki? Referandum sonrası zaten her şey bizim olacak düşüncesinin dışa vurum şeklidir.  İkincisi ise, Sarıyer AKP yönetimi İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş’tan veya Ankara’daki abilerinden Pınar, Kocataş, Çayırbaşı ile ilgili özel bir talimat almış olabilirler. Kocataş Dünyanın en güzel doğa manzarası olan yerlerinden biri olması Pınar Mahallesi’nin Maslaktaki gökdelenlerin bitişiğinde olması buraların oralarda oturanlara vatandaşlara bırakılmaması konusunda bir karar alınmış olabilir diye düşünüyorum. Yoksa mantıklı bir açıklaması olan varsa cevaplasın Emirgan, Rumelihisar ve Kazımkarabekir Mahallelerine evet derken neden Pınar Kocataş ve Çayırbaşı Mahalleleri imar ıslah planlarına vatandaşın tapu almasına hayır diyorsun? Bu ne perhiz bu ne lahana Turşusu diye sormazlar mı?” dedi.

Bu haber toplam 4621 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT