1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP grubunda Derbent ÇELİŞKİSİ!
CHP grubunda Derbent ÇELİŞKİSİ!

CHP grubunda Derbent ÇELİŞKİSİ!

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Gökan Zeybek’in çelişkili konuşmaları CHP grubunun Derbentte “çözüm” değil, “çözümsüzlük” istediğini bir kez daha ortaya koydu.

A+A-

Derbent projesi için İBB Meclisinde kendisi ve grubu adına teşekkür konuşması yapan CHP’li Gökan Zeybek’in daha sonra siyasi hesaplar uğruna Derbent halkını yanlış yönlendirmesi, “Bu nasıl çelişki” dedirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin garantörlüğünde Derbent'te yıllarca devam eden mülkiyet sorununun, “Yerinde Kentsel Dönüşüm” projesiyle çözülmesi bazı siyasi hesapları bozdu. Projenin sadece Derbent’e değil, Sarıyer’deki tüm gecekondu mahallelerinde “umut” olarak görülmesi, CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne oy kaygısı nedeniyle geri adım attırdı.

14.09 2012 tarihinde “Bu proje çok iyi” diyerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde teşekkür konuşması yapan CHP’liler, seçim yaklaşınca “Proje kötü” demeye başladı. Son günlerde Derbent’te kara propaganda yapmaya çalışan Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi projenin seçimden sonraya kalması için büyük çaba harcıyor. Ancak Derbent halkının büyük çoğunluğu projenin bir an önce uygulamasını istiyor.
 

halilcanarikanic1.jpg

Canarıkan; “Derbent ‘teki çözüm CHP’yi rahatsız etti”

Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Gökan Zeybek’in Derbent projesiyle ilgili çelişkili ifadelerini değerlendiren AK Parti İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan; “Derbent projesi sadece Sarıyer’de değil, tüm İstanbul’da örnek olabilecek bir proje. Derbent'teki 40 yıllık sorun vatandaşlarımızın memnuniyeti ile çözülüyor. Projede Derbent halkı hakkını fazlasıyla alıyor. Tapularını alarak çocuklarının tüm geleceklerini garanti altına alıyorlar. Bir de şunu söyleyeyim; Derbentliler sosyal konutlarda değil, lüks konutlarda yaşayacak. Tabi bu durum CHP’yi rahatsız etti. Çünkü onlar halkın sorunu çözülsün istemiyorlar. CHP çözümsüzlük istiyor. Örneğin; projenin İBB Meclisi’nden oy birliği ile geçtiği gün Sayın Şükrü Genç ve Gökan Zeybek gelip bize teşekkür ettiler. Hatta Gökan Zeybek çıkıp kürsüde meclise projenin öneminden bahsederek CHP grubu adına teşekkür etti. Ancak seçim yaklaşınca projeyi kötüleyerek halkı kışkırtmaya çalışmalarını anlayamıyoruz. Bu meclis üyesi arkadaşımız siyasi emelleri uğruna Derbent ve Sarıyer’in geleceği ile oynuyor” dedi. 


İşte CHP’li Gökan Zeybek’in teşekkür konuşması…

derbentbelge1.jpg
derbentbelge2.jpg
Bu haber toplam 6862 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum