1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Chiptuning ile Beygir ve Tork Yükseltme
Chiptuning ile Beygir ve Tork Yükseltme

Chiptuning ile Beygir ve Tork Yükseltme

A+A-

Son yıllarda sıkça duymaya alışık olduğumuz chiptuning diğer adıyla beygir ve tork yükseltme işlemi yeni nesil ECU yani elektronik kontrol ünitesi bulunan araçlar üzerinde uygulanabiliyor. Chiptuning uygulamasını daha çok araç performansından memnun olmayan sürücüler tercih ederken, araç performansını artırmak ve daha konforlu bir sürüş tecrübesine kavuşmak isteyenler tarafından yaptırılıyor.

Ülkemizde sayılı firmalar tarafından sağlıklı yazılım uygulaması yapılırken pek çok merdiven altı firma da yer alıyor. Chiptuning uygulaması yaptıracakların özellikle bu alanda tecrübesi olan ve referans araç sayısı ile daha önce benzer modellerde araç yapan firmaları tercih etmesi, daha sağlıklı sonuçlar elde etmeleri adına belirleyici oluyor.

Chiptuning Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Chiptuning uygulaması sadece otomobil grubu araçlara değil beraberinde traktör, kamyon, kamyonet, motorsikler, tır ve deniz araçlarına da uygulanabiliyor. Uygulama yapılacak aracın marka ve modeline göre artırılabilecek alt ve üst seviye beygir ve tork yükseltme işlemine karar veriliyor ve ardından, motor mekaniği göz önüne alınarak sağlık çerçevesinde uygulama yapılıyor.

15 yılı aşkın bir süredir bu sektörde hizmet veren, gerek yurt içi gerekse yurt dışı alt bayileri bulunan BTChiptuning® bu alanda kullanıcıların özellikle lisanslı programlar kullanarak işlem yapan firmaları tercih etmelerini öneriyor. Zira merdiven altı olarak tabir edilen pek çok firmanın günümüzde araç beyni üzerinde yaptıkları yanlış uygulamalar sebebiyle ciddi sorunlara sebep olduklarını belirten yetkililer, kullanıcıların akıllarında bulunan tüm sorular için kendileri ile iletişime geçebileceklerini de belirtiyorlar.

Genellikle beygir yükseltme veya beygir ve tork yükseltme işlemi olarak adlandırılan chiptuning uygulaması için kullanıcıların uygulama öncesi akıllarında bulunan tüm soru işaretlerini gidermelerini tavsiye eden firma yetkilileri, motor sağlığı çerçevesinde yapılan uygulamaların araca yakıt tasarrufu olarak da yansıyacağı bilgisini veriyorlar.

Siz de aracınıza chiptuning uygulaması yaptırmayı düşünüyor ancak aklınızda soru işaretleri bulunuyorsa tüm soru ve cevaplar için firmayla iletişime geçebilirsiniz.

www.btchiptuning.com

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT