1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Çeyrek Asır Önce Atılan Eğitim Tohumu: Özel Ceceli Okulları
Çeyrek Asır Önce Atılan Eğitim Tohumu: Özel Ceceli Okulları

Çeyrek Asır Önce Atılan Eğitim Tohumu: Özel Ceceli Okulları

Özel Ceceli okulları, ilk olarak 1991 yılında Gül Çocuk Anaokulu adıyla attı eğitim tohumlarını…

A+A-

Özel Ceceli okulları, ilk olarak 1991 yılında Gül Çocuk Anaokulu adıyla attı eğitim tohumlarını… Ve o tohumlar 1997 yılında Özel Ceceli İlköğretim Okulu adıyla çoğaldı. 2000 yılının sonlarına gelindiğinde bünyesine Özel Ceceli Anadolu Lisesi’ni de ekledi. Bütün bu süreçlerin ardından, 20016-2017 eğitim-öğretim yılına Özel Ceceli Fen Lisesi’nin açılışıyla başladı. Yani çeyrek asrı geçen eğitim serüvenini, her geçen yıl kökleşerek, kendisini yenileyerek ve gitgide büyüyerek yaşadı ve hâlâ da sürdürüyor. 26 yıl önce atılan tohumlar, bugün kök salmış durumda.

Ankara özel okul listesinde akla gelen ilk sıralarda olması da bir tesadüf ya da şans eseri değil. Özel Ceceli Okulları’nın başarısında köklü bir geçmişe ve tecrübeli eğitmenlere sahip olmasının etkisi büyük.

Bundan dolayı da, çocuklarının sağlam bir kolej eğitimi almasını ve bunun yanında becerilerinin farkına varıp onları geliştirmesini isteyen ebeveynlerin de gözde okulları arasına giriyor.

Özel Ceceli Okulları Vizyonu ve Misyonuyla Farkını Ortaya Koyuyor

Özel Ceceli Okulları’nı Ankara özel okul yelpazesinde bu kadar revaçta tutan özelliklerden birisi de çocukları yalnızca bilimsel alanlarda eğitmek, onları ileride girecekleri sınavlara hazırlamak ve yabancı dil öğrenmelerini sağlamak ötesinde başka hedeflerinin de olması…

Özel Ceceli Okulları çocukları bilimsel olarak geleceğe hazırlarken, aynı zamanda şahsiyetleriyle de örnek insan olmaları için emek veriyor. Özel okul amaçları arasında pek sayılmayan konuları, amaçları arasına dahil ediyor.

Vizyonuna, bünyesine aldığı öğrencilerin iyi birer insan olmalarını, hoşgörülü olmalarını, kendileriyle ve çevreleriyle barışık fertler haline gelmelerini ekliyor. Onların sorumluluk sahibi, araştırmayı-üretmeyi seven, tarihini bilen, millet sevgisini özümseyen kişiler olmalarını amaçlıyor.

Açıldığı günden bugüne kadar hep ‘dünyaya yön verecek liderler’ yetiştirme hedefini vurgulayan Ceceli Okulları, bu cümleyi yıllardır tekrar ederken aslında iddiasını da ortaya koyuyor.

Sadece müfredat ya da sınavlar gözetilerek verilen eğitimin kişinin başarısı adına yetersiz olduğunu biliyoruz. Ve bir eğitim kurumunun türünün kolej olmasının da yeterli olmadığını biliyoruz. İyi bir eğitimin tamamlayıcısı olan kişisel, ruhsal ve zihni gelişimi bir arada vermeye çalışan idealist eğitim kurumlarının sayılarının da maalesef yeteri kadar olmadığını gözlemliyoruz.

İşte Özel Ceceli Okulları bütün bu özellikleri, hedefleri, çocuklara geleceğin yön vericileri şeklindeki bakışıyla neden başarılı olduğunun cevabını zaten veriyor.

Çocuklarınızın geleceği şansa ya da tesadüflere bırakılmayacak kadar değerlidir. Bu yüzden doğru tercihi mümkün olduğunca erkenden yapmanız gerekir. Bu doğru tercih için http://www.ceceli.k12.tr/ adresini ziyaret ederek, bütün bilgileri detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT