1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Çevirimvar Hukuk Tercüme
Çevirimvar Hukuk Tercüme

Çevirimvar Hukuk Tercüme

A+A-

Hukuk çevirisi, sözleşme çevirisi, evlilik sözleşmesi çevirisi, kararname çevirisi, yönetmelik çevirisi, mahkeme kararı çevirisi gibi ciddi ve resmi birçok iş ve sözleşmeyi kapsamasından dolayı, hata kabul etmeyen ve titizlikle yapılması gereken bir çeviri türüdür. Hukuk çevirisi hizmeti sunan çeviri merkezinin mutlaka bünyesinde hukuk terminolojisine hem orijinal dilde hem de hedef dilde uzmanlık derecesinde olan bir tercüman bulundurması gerekmektedir. Herhangi bir hukuki terimin diğer dilde anlamını karşılamaması farklı anlamlar çıkmasına ve hatta yanlış anlaşılmalara kadar yol açabilmektedir.

Çevirim var. Ne yapmalıyım?

Hukuk çevirisi uluslararası alanda geçerliliği olan ve genellikle resmi evrak ve işlemleri içermesinden dolayı profesyonel çeviri prensiplerine uygun olarak tercüme edilmesi gerekmektedir. Öncelikle tercümanın profesyonel ve deneyimli olması gereken hukuk çevirisi, çoğunlukla müşterilerden gelen yeminli çeviri isteği talebi doğrultusunda yapılmaktadır. Çevirimvar hukuki çeviri siparişlerinin geçerliliğini ve güvenilirliğini arttıran yeminli çeviri hizmeti, yeminli tercümanlar tarafından özenerek yapılmaktadır. Ayrıca, dilbilgisi, anlam bozukluğu gibi küçük hataları dahi kabul etmeyen hukuki çeviri, mutlaka bir uzman tarafından son okuması yapılması gereken bir çeviri türüdür. Aksi takdirde, herhangi bir noktalama hatası ya da yazım yanlışı işin resmiyetine zarar verebilmektedir.

Hukuk ve Tercümede Gizlilik

Hukuk çevirisi siparişleri kişilerin kişisel bilgileri veya şirketlerin özel bilgilerini içerebileceğinden dolayı, mutlaka gizlilik prensipleri olan bir çeviri platformu tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir üçüncü şahsın eline geçecek olan hukuki çeviri siparişi intihal ya da kişisel bilgilerin çalınması gibi ciddi sorunlara sebep olabilmektedir. Gizlilik ilkesine oldukça önem veren online tercüme bürosu Çevirimvar bünyesine hukuki çeviri siparişleriniz profesyonel tercümanlar haricinde başka kimse ile paylaşılmamaktadır.

Bu haber toplam 661 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT