1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Çelik Kapı, Bina Giriş Kapısı Ve Yangın Kapısı Sistemleri
Çelik Kapı, Bina Giriş Kapısı Ve Yangın Kapısı Sistemleri

Çelik Kapı, Bina Giriş Kapısı Ve Yangın Kapısı Sistemleri

İstanbul'dan 500 bin üzerinde ev Taş Çelik Kapı ile korunuyor...

A+A-

Kapı sistemleri çok eski zamanlardan bu yana kullanılmakta olan sistemlerden biri olup kullanıcılarının farklı mekanlara giriş çıkışlarını sağlayan bir zorunluluktur. Toplum hayatında özel hayatın mahremi ve gizliliği nedeniyle farklı malzeme ve tarzda üretilen çok sayıda kapı bulunmakta olup bu kapıların giriş kapısı modelleri genellikle güvenlik amaçlı olarak çelik kapı olarak üretilmektedir. Çelik kapıların da kendi arasında ayrılan çok sayıda modeli bulunmakta olup özellikle hırsızlık olayları nedeniyle tarzının ve kilitleme sistemlerinin oldukça fazla değiştiği görülmekte.

Önceki yıllarda birkaç bölmeden kilitleme sağlanan çelik kapı sistemlerinde şu anda sadece anahtar kısmından değil kapının alt ve üst kısımlarından da kilitleme sağlanarak güvenlik üst sınırlara taşınmakta. Bunun yanında özellikle apartman giriş kapısı olarak farklı üretimlerin ve modellerin de üretimin gerçekleştirilmeye başlandığı son yıllarda görülmekte. Öyle ki hırsızlık ve bazı güvenlik önlemleri nedeniyle artık apartman kapılarının da sadece anahtar bölmesi kısmından kapanması yeterli olmuyor. Güçlü bir güvenlik donanıma sahip kapılar üretilerek kullanıcının tam güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

Hangi Kapılar Hangi Güvenlik Sistemleri İle Üretiliyor?

Özellikle bina giriş kapıları ve daire giriş kapılarının yoğun güvenlik sistemleri ile donatılmasının tercih edildiği günümüzde yangın kapısı sistemleri de son derece güvenli bir şekilde üretilmekte. Çünkü artık yangın merdivenlerinden erişim sağlayabilen çok sayıda hırsız bu sayede bazı evlere girerek ev sahiplerini mağdur edebiliyor. Tüm bunların önüne geçmek adına yangın merdivenlerine erişim sağlayan daire çıkışlarının son derece güvenli olmasını sağlayan bazı özel sistem kapı modelleri bulunuyor.

Kapı modelleri özel malzemeden üretilerek hem yangına karşı dayanıklı hale geliyor hem de dışarıdan açılmasına olanak verilmiyor. Sadece daire çıkışından kullanılabilen bu kapılar için ayrıca ebeveynlerin kullanabileceği özel donanımlar sağlanıyor. Bu sayede sadece yetişkinlerin içerden açabileceği kapılar ile küçük aile bireylerinin güvenliği de sağlanmış oluyor. Ayrıca üretici firmalar her türlü kolaylığı düşünerek her hangi bir panik anında telaşa düşülmemesi için bu kapı anahtarları için özel bölmeler oluşturarak anahtarın kapı üzerinde sabit durmasını da sağlayabiliyor.

Bina giriş kapıları için de oldukça çeşitli ve güvenli sistemler geliştirilmiş durumda. Bu kapılarda özel anahtar bölmeleri oluşturularak dışarıdan gelecek tehlikeli kişilere giriş engellenmiş oluyor.

Ayrıca özellikle apartman giriş kapılarına yerleştirilen alarm sistemleri ile anahtarsız girişler engellenmiş oluyor. Bunun yanında kamera sistemleri ile kapı üzerinden güvenliğin sağlanması da mümkün olabiliyor.

Daire giriş kapıları için ise oldukça çok sayıda güvenlik önlemi tasarlanmış durumda. Özellikle kapının birkaç bölmeden kilitlenebilmesi ve bu kilit sistemlerinin çelik kapı ile uyumlu malzemeden üretilerek basit ya da profesyonel hırsızlık yöntemleri ile açılamamasını sağlıyor. Kolayca takılan birkaç ek malzeme ile mevcut kapılara da bu sistemler uygulanabilmekte. Kullanıcılarının tam güvenlik sağlayacak bir kapıya sahip olmasını hedefleyen üretimciler her şeyi düşünerek tüm hırsızlık ihtimallerini ortadan kaldırıyor.

Kapı sistemleri için sıkça tercih edilen bir başka husus ise kilit sistemlerinin malzemesinin kesinlikle ahşap olamamasından yana. Çünkü ahşap malzemeden üretilen kilit sistemlerinin kolayca kırılması mümkün. Güvenli bulunmayan bu tür sistemler artık sıkça kullanılmayan sistemlerden. Ayrıca üretim olarak güvenliği hat safhada tutan üretimciler görsel olarak ta harika modeller üretebiliyorlar. Kullanıcının hem güvenliğini sağlayarak hem de lüks ve kullanışlı modeller üreten bu firmalardan çok sayıda model bulabilmek mümkün oluyor.

Çelik Kapı, Yangın Kapısı ve Bina Giriş Kapısı Fiyatları

Son yıllarda üretim harikası olarak üretilen bu kapıların fiyatları da her bütçeye uyacak cinsten. Kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda seçenek elde edebildiği çok sayıda modelin bulunduğu bu kapı sistemlerinin içerdiği güvenlik düzeyleri oranında fiyatlarında da bazı değişiklikler olabilmekte. Güvenlik sistemlerinin kişiye sağladığı ekstra kazançların yanında fiyatların da oldukça uygun kaldığını söylemek mümkün. Ayrıca bu son sistem uygulamaları mevcut kapılara uygulayarak ekstra masraflardan kurtulmak ta mümkün olabilmekte. Tamamen ev sahibinin tercihlerine göre seçim yapılacak olan bu kapılarda güvenliği ön planda tutmak isteyenler için fiyat değerlendirmesi yapan çok sayıda firma bulmakta mümkün olabiliyor. Ayrıca çok sayıda firma tüm bina kapılarını, giriş kapısını ve yangın kapısını beraber değiştirerek ekstra indirimleri de uygulayabiliyor. Çok sayıda ev sahibinin ya da yöneticinin tercih ettiği çelik kapı, bina giriş kapısı ve yangın kapısı modellerini güvenliği hat safhada tutarak uygun fiyatlara almak mümkün olabilmekte.

Bu haber toplam 1793 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT