1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çek karşılıksız çıkınca, Sarıyer'deki yalının satışını istedi
Çek karşılıksız çıkınca, Sarıyer'deki yalının satışını istedi

Çek karşılıksız çıkınca, Sarıyer'deki yalının satışını istedi

Merhum işadamı Hasan Süzer’den çocuklarına miras kalan Sarıyer'deki yalı davalık oldu.

A+A-

Süzer’in oğlu işadamı Kemal Süzer’den, karşılıksız çıkan çek nedeni ile alacaklı olan bir plastik firması önce icra takibi başlattı, daha sonra mahkemeye başvurarak yalının satışını istedi. Satışın yapılması halinde Kemal Süzer’e düşen paydan alacaklı şirketin parası ödenecek.

Erçakarlar Plastik Kimya ve San. Tic. Ltd. isimli şirket, yedi yıl kadar önce, işadamı Kemal Süzer’den (62), karşılıksız çıkan çeklerden dolayı alacaklı olduğuÇek karşılıksız çıktı değerli yalının satışını istedi iddiasıyla icra takibi başlattı.

Yapılan iki ayrı haciz işleminde Süzer’in evinde bulunan beyaz eşyanın yanı sıra, çok sayıda ziynet eşyası da haczedildi. Haczi yapılan bu eşyalar icra müdürlüğü aracılığıyla satıldı, ancak borç kapanmadı.

Alacaklı şirket avukatları bu kez, Süzer kardeşlere miras kalan Sarıyer’deki yalının satışı için harekete geçti.

TOPLAM 23 KİŞİ HAK SAHİBİ

Ortaklığın giderilmesi talebi ile İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açıldı. Şirket avukatı Sema Aydın’ın imzasını taşıyan dava dilekçesinde, Süzer’in de hissedarı olduğu yalının satılarak kendilerine olan borcun ödenmesi talep edildi.

Mahkemenin düzenlediği tensip tutanağına göre anılan yalıda Kemal Süzer’in yanı sıra toplam 23 hak sahibi bulunuyor. Mahkeme ilk duruşma için 15 Mart’a gün verdi. Dava dosyasına giren 2 Şubat tarihli belgeye göre şirketin Süzer’den olan alacağı ise faiz hariç, 317 bin TL.

Hasan Süzer’in 6 Kasım 2005 yılında vefatı sonrası mirası çocuklarına kaldı. Kardeşler arasında düzenlenen miras taksim sözleşmesinde, satışa konu yalı Aylin Süzer’e kaldı. Ancak, yalı Aylin Süzer adına tapuya intikal edilmeyince halen merhum Hasan Süzer pay sahibi olarak görünüyor.

Bu haber toplam 2563 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT