1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Çatı katında Sarıyer’i yönetmek
Çatı katında Sarıyer’i yönetmek

Çatı katında Sarıyer’i yönetmek

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yerine vekâleten bakan Hayati Kaptanoğlu’nun makam odasında değil de çatı katındaki 5 metrekarelik bir odada oturması belediyeye gidenleri şaşırtıyor.

A+A-

Evet, yanlış duymadınız! Sarıyer şuanda çatı katındaki 5 metrekarelik bir odada yönetiliyor. Çünkü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yurtiçi veya yurtdışı gezilerine giderken yerine vekil olarak bıraktığı CHP’li Meclis Üyesi Hayati Kaptanoğlu’nun makam odasında oturmasına izin vermiyor. Şükrü Genç odasının kapısını kilitleyip memleketi Şebinkarahisar’daki Ceviz Festivali’ne giderken, yerine vekâlet eden Kaptanoğlu ise binanın çatı katında çay ocağının yanında bulunan 5 metrekarelik bir odada çalışıyor. Belediye başkanı sıfatıyla ilçeyi yöneten Kaptanoğlu’nun böyle bir durumda bırakılması Sarıyer’de eleştiri konusu olurken, birçok CHP’li meclis üyesi ise Kaptanoğlu’nun düştüğü bu durumu bir türlü kabullenemiyor. Kaptanoğlu’nu ziyarete giden misafirlerinin odadaki koltuk yetersizliğinden dolayı çay ocağındaki taburelere oturmaları ise ayrı bir konu.

Bu durum Sarıyer’e yakışmıyor
Sarıyer Manşete konuşan Sarıyerliler, “Belediye Başkanı olmadığı zaman kendisine vekâlet eden kişi belediye başkanı sayılır. Şuan Şükrü Genç memleketinde olduğu için, Sarıyer’in Belediye Başkanı Hayati Kaptanoğlu’dur. Kaptanoğlu’nun Şükrü Genç’in koltuğunda oturması gerekiyor. Başka bir odada görev yapması doğru olmaz. Hele bir de çatı katı gibi 5 metrekarelik bir yerde çalışması hoş bir durum değil. Bu durum Sarıyer’e yakışmıyor. Şükrü Genç neden odasının kapısını kilitliyor. Hayati beye güvenmiyor mu yoksa sakladığı bir şey mi var” diye konuştu.

“Halk Sarıyer’i tavan arasında yönetelim diye mi CHP’ye oy verdi”
Bazı CHP’li Meclis Üyeleri ve ilçe yöneticileri ise “Orası Şükrü Genç’in şirketi değil. Şeffaf olacağız diye Sarıyerlilere söz verdik. Odanın kapısını kilitleyip memleketine gitmek olur mu? Kimden neyi saklıyoruz? İnsanlar Sarıyer’i tavan arasında yönetelim diye mi bize oy verdiler? Başkan vekil bıraktığı bir kişiye karşı bu kadar güvensizse kapısını kilitleyip anahtarı yanına alıyorsa bu iş çoktan bitmiştir. Daha konuşacak bir şey yok” diye konuştular.

Öte yandan Memleketi Şebinkarahisar’a giden Şükrü Genç yaklaşık 10 gün orada kalacak. Genç’in 16 Temmuz’da oradan direk Ankara’ya geçeceği öğrenildi.

Bu haber toplam 757 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum