1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Çapalama Makinası
Çapalama Makinası

Çapalama Makinası

Her teknolojik yenilik hayatımızı her alanda kolaylaştırmayı hedefler. Yapılan yenilikler, insanoğluna sayısız fayda sağlar.

A+A-

Her teknolojik yenilik hayatımızı her alanda kolaylaştırmayı hedefler. Yapılan yenilikler, insanoğluna sayısız fayda sağlar. Bu icatların en önemlilerinden olan çapalama makinesi toprak ile uğraşan her çiftçinin en önemli yardımcılarındandır. Çapa makinesi, toprağı işlemede ve ekime hazır hale getirmede çok başarılıdır. Her çiftçi bilir ki; ekim yapılmadan önce toprak hazırlanmalıdır. Bir çapalama makinesi yardımıyla toprak kolayca kazılıp havalandırılır. Böylece çapası tamamlanmış toprağa yapılacak ekim, yüksek oranda verim olarak geri döner. Özellikle büyük arazilerde el çapası ile yapılan havalandırma işlemi, teknolojinin hediyelerinden olan çapalama makineleri ile oldukça kolay hale gelmiştir.

Çapalama Makinesi Marka ve Modelleri Nelerdir?

Bu; yeni bir makine almak isteyen kişilerin aklındaki ilk sorudur. Bahçe ürünleri kategorisinde olan çapalama makinesi markaları; Kaan, Bertolini, General Power, Einhell, Kama By Reis, Honda, Palmera, Grillo, İkra ve Hyundai gibi alanında uzman markalardır. Çapalama makinesi modelleri ise benzinli ve dizel olarak ayrılır. Benzinli çapa makineleri;  küçük bahçeler ve araziler için uygundur. Bu makinenin nispeten daha küçük bir motoru vardır. Küçük yapısı ve hafifliğiyle kolay kullanım imkânı sağlar. Dizel çapa makineleri; büyük araziler ve bahçeler için tercih edilir. Benzinli olan modellere göre daha ağır bir yapıya sahiptir fakat daha tasarruflu kullanıma imkân tanır.

r3oeya.png

Hangi Çapa Makinesini Almalıyım?

Çapa makinesi almak isteyenlerin aklındaki diğer sorudur. Cevabını biz verelim. Eğer küçük bir bahçeye veya araziye sahipseniz benzinli modelleri tercih edebilirsiniz. Küçük motoruyla ve işlevsel yapısıyla bahçenizde kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Çok daha büyük bir arazi veya bahçe sahibiyseniz, arazinizin her tarafına ekim yapacaksanız almanız gereken çapa makinesi kesinlikle dizel modellerden olmalıdır. Benzinli makinelere göre çok daha tasarruflu yapısıyla hem bütçenizi korur, hem de büyük hacimdeki motoruyla arazinizde kullanım kolaylığı sağlar.

En ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da farklı markalara ait farklı modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Cimri’de çapalama makinesi fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, bütçenize, arazi yapınıza ve arazi büyüklüğünüze uygun olan modeli belirledikten sonra dilediğiniz makineye en uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

 

 

Bu haber toplam 2929 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT