1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Canarıkan, Şükrü Genç'i yine sınıfta bıraktı!
Canarıkan, Şükrü Gençi yine sınıfta bıraktı!

Canarıkan, Şükrü Genç'i yine sınıfta bıraktı!

AK Partili Canarıkan, Şükrü Genç’i Sarıyer’in en tembel belediye başkanı ilan etti.

A+A-

AK Parti’nin Sarıyer’deki başarılı isimlerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 4 yılını Sarıyer Manşet’e değerlendirerek karne verdi. Şükrü Genç’in Sarıyer’e gelmiş geçmiş en tembel belediye başkanı olduğunu söyleyen Canarıkan verdiği kırık notlarla Genç’i yine sınıfta bıraktı. 

Belediye Başkanı Genç için genel bir değerlendirmede bulunan AK Partili Canarıkan, “2009’da yapamayacağını bile bile Sarıyer halkına büyük sözler verdi. Maalesef geride bıraktığı 4 yılda CHP’li belediye başkanımız Sarıyer’e verdiği hiçbir sözünü tutmadı. Ne yazık ki Şükrü Genç Sarıyer için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. Güzelim Sarıyer 5 yılını heba etti. 4 yıl için genel bir değerlendirme yapın derseniz 10 üzerinden 2 anca alabilir. Üstelik seçimler yaklaşıyor sayın başkanın sınıfı geçmek için çabasını da göremiyorum. Sınıfta kalmasına üzülüyorum ama yapacak bir şey yok” dedi. 

- Şükrü Genç’e hemen her yıl karne verdiniz ama bir türlü sınıfı geçmedi. 3 yıl üst üste kırık not verdiniz 4. yılında şeytanın bacağını kırıp sınıfı geçecek mi? 
Tüm samimiyetimle söyleyeyim bu karne olayına siyasi bakmıyorum önce onu söyleyeyim. Başarılı çalışmaları olsa çıkıp söylerim. Ama ortada bir şey yok. Mesela Sarıyer halkına verdiği sözler var. Geçen açıp Şükrü Genç’in seçim vaatlerine tek tek baktım. Taş üstüne taş koymamış, maalesef Sarıyer eksiye doğru gidiyor. Sınıfı geçmesi için bu sözlerini yerine getirmesi lazım. Bakıyorum tüm sözleri havada kalmış. Sarıyer halkına karşı mahcup bir durumda. Üzgünüm! Sınıfı geçmek gibi bir çabası yok. 

- Peki, genel olarak 10 üzerinde objektif olarak bir değerlendirme yapın desek kaç puan alır?
Bu sorunuza sade bir vatandaş olarak cevap veriyorum. Biliyorsunuz geçen yıl 10 üzerinde 2 puan vermiştim. Hatta bazı CHP’li arkadaşlarım beni arayıp “Bizim başkana baya yüksek not vermişsiniz” deyip teşekkür ettiler. Düşünün onlara göre bile oldukça yüksek bir puan. Bu yılda değişen bir şey yok maalesef. Bu konuda cömert davranmama rağmen CHP’li Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’e 10 üzerinden ancak 2 verebilirim. Onu da belediyenin rutin faaliyetlerine sayalım. Yani Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay ile Adnan Ayber olmazsa bu iki puanı bile zor alırdı. Sevgi hanım AK Parti döneminden yetiştiği için en azından biraz deneyim sahibi. Bir de Adnan beyin birazcık çabası var. Hepsi o kadar. İnanın çok boş bir belediye…

halilcanarikan1.jpg

- Sizce Şükrü Genç neden başarısız oldu?
Bir kere belediyecilik herkesin yapacağı bir iş değil. Belediye başkanlığı beceri ister, ekip ister, gönüllülük ister, samimiyet ister. Ama baktığımızda Şükrü Genç’te hiç birisi yok. Böyle olunca tabi başarısızlık da kaçınılmaz oluyor. Birde anlayış farkı, mesela CHP’nin Türkiye’de belediyecilik konusunda herhangi bir başarısı yok, birkaç yerin dışında üst üste 2 dönem seçilemiyorlar. Halk hizmet üretemediklerini görüyor. AK Partili belediyeler neden başarılı çünkü müthiş bir hizmet aşkı ve ekip ruhu var. Ama CHP’li belediyede bu ruh yok maalesef.

- Mesela Şükrü Genç’in özellikle hangi konularda Sarıyer halkına karşı mahcup olduğunu düşünüyorsunuz? 
Sarıyer’deki tüm kesimlere mahcup. Üzülerek söylüyorum bakın mesela Sarıyer Spor Kulübü’ne Sayın Eyüp Odabaşı’na verdiği sözü tuttu mu? Yine balıkçılara verdiği balıkçılar çarşısı sözünü tuttu mu? Yine Sarıyer’de on binlerce Alevi vatandaşımız yaşıyor. Cemevi için Sait Kral Dede’ye verdiği sözü tuttu mu? Bahane üretmesin AK Partili Esenyurt Belediyesi’nin yaptığı 5 tane Cemevine bakıp örnek alsın. Yine 3 ayda vereceğim diye Sarıyer halkını kandırıyordu. Hangisini sayayım bende şaşırdım. 

- Şükrü Genç’in sözlerini tutmaması ve 4 yıl boyunca başarısız bir yönetim sergilemesi Sarıyer halkına nasıl yansıdı sizce?
CHP’li belediyenin Sarıyer’e çok kötü bir yansıması var. Güzelim Sarıyer 4 yıldır çok şey kaybetti. CHP, Sarıyer’de kavgadan öteye hiçbir şey üretmedi. Belediyeyi kazanır kazanmaz kavgaya başladılar ve halen devam ediyor. Sarıyer halkı sadece CHP’nin iç kavgasını seyretti. Ortada hiçbir eserleri yok. Bizde Sarıyer halkı gibi CHP anlayışı bu deyip geçiyoruz. İnanın belediye AK Parti’de olmuş olsaydı çok daha farklı bir Sarıyer görme imkânınız olacaktı. Bugün yine Sarıyer’e bir yatırım yapıldıysa AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.
 
- Encümen seçimlerinde AK Parti’den Yakup Güngör Mutlu’nun rekor oyla seçilmesine ne diyorsunuz?
Bu bir kere Şükrü Genç’in kendi grubu üzerindeki tüm etkisini kaybettiğini gösteriyor. AK Parti için büyük bir başarı. CHP’lilerin neredeyse yarısı Yakup beye oy verdi. Bu sonuçla CHP’nin kendisi de Sarıyer’i yönetemediğini söylemiştir. 

- Bir de CHP’li meclis üyelerinin de imzasının olduğu denetim komisyonu raporu var. Burada yolsuzluklara rastlanmış bu konudaki yorumunuz ne olacak?
Açıkçası bu raporu okurken şok geçirdim. Sarıyer halkının parası nasıl çarçur edilmiş onu gördüm. CHP’li arkadaşlar zaten bu raporla belediyenin zarara uğratıldığını onaylamışlar. Onları da tarafsız davrandıkları için tebrik ediyorum. Belediye şuanda batacak bir durma gelmiş düşünün 4 yılda 75 milyon TL borçlanmış. Şükrü Genç’in Sarıyer halkına maliyeti 100 Milyon TL’yi geçecek gibi görünüyor. Sarıyer halkı adına çok üzülüyorum.  
 
- Büyükşehir belediyesinin Sarıyer’e önemli yatırmaları var. İBB meclis üyesi olarak bunda sizin etkiniz de çok önemli. Kadir Topbaş’ın Sarıyer’e devasa yatırımları var bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bir kere şunu söyleyeyim Sarıyer ve Sarıyer halkı bizim için çok önemli. Tercihi ne olursa olsun biz yatırmalarımıza devam ettik. İlçe başkanımızla birlikte Sarıyer için ne istediysek sağ olsun Belediye Başkanımız sayın Kadir Topbaş bey bizi kırmadı. Bir metro düşünün, bir tünel düşünün, Tarabya ve İstinye’deki marinaları düşünün bunlar devasa yatırımlar. Sarıyer halkının yüzüne gururla bakıyoruz. Çünkü biz hizmet üretiyoruz. Halkımız rahat etsin daha iyi şartlarda yaşasın istiyoruz. AK Parti Sarıyer halkına ne söz verdiyse yaptı yapmaya da devam ediyor.
 
- Sarıyer’in sizin için çok önemli olduğunu söylediniz bu nasıl bir sevgidir? 
Ben bir Sarıyer aşığıyım, bana göre Sarıyer Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel yeri. Yeşil ile mavinin kucaklaştığı Boğazın İncisi. Ancak bu kadar tarif edebilirim. Tarifi imkansız bir sevgi benimkisi… (gülümsüyor)
 
- Yatığınız çalışmalardan dolayı gerçekten Sarıyer halkı da sizi seviyor, muhtarlar olsun hatta CHP’li meclis üyelerine bile sorulduğunda hakkınızı teslim ediyorlar. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Sarıyer halkı tarafından sevilmek gurur verici bir durum benim için. Ben sadece üstüme düşen görevi yapıyorum. Hizmet etmek için çok sevdiğim Sarıyer’e bir katkım olsun diye çaba harcıyorum. Bir sorun çözüldüğünde bir teşekkür aldığımda mutlu oluyorum. CHP’li, MHP’li ya da AK partili olarak bakmıyorum olaya. Ben olaya hizmet açısından bakıyorum. Tabi burada ekip arkadaşlarımız çok önemli Sarıyer’in sorunlarını çözerken, İlçe Başkanımız Sayın Hüseyin Özdemir’in çok büyük uğraşları var. Bu başarıyı aslında bir ekip başarısı olarak değerlendiriyorum.

halilcanarikan2.jpg
 
- AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in performansını nasıl görüyorsunuz?
İlçe Başkanımız Sayın Hüseyin Özdemir tüm enerjisini Sarıyer için harcıyor. Büyükşehir’in ve hükümetimizin Sarıyer’e olan devasa yatırımlarında en büyük pay onun diyebilirim. İşini gerçekten layıkıyla yapıyor. Gecesini gündüzünü Sarıyer’e vermiş durumda. Vatandaşın derdini dinliyor ve çözüm üretmek için büyük çaba harcıyor. AK Parti olarak böyle bir ilçe başkanımız olduğu için çok şanslıyız.
 
- Son olarak Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahallelerinin de Sarıyer’e bağlanmasıyla sınırlar daha da genişledi. Sarıyer çok büyüdü. Bu konuda neler düşünüyorsunuz? 
O mahaller zaten Sarıyer’indi Şişli’den kopuk mahallelerdi. Arada Sarıyer ve Kâğıthane var. Doğal olarak Sarıyer’e bağlandı bunu siyasi olarak algılamak doğru değil. Asıl üzüldüğüm nokta bu mahalleri gezdiğimde gerçekten hiçbir yatırım gitmemiş, hele Ayazağa’daki vatandaşlarımız çok kötü şartlarda yaşıyorlar. İlçe Başkanımızla beraber birkaç çalışmamız oldu. Bu mahallerin sorunlarıyla ilgili Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş beyle de konuştuk. Buralar için önümüzdeki süreçte önemli sürprizlerimiz olacak. Sınırların değişmesiyle Ayazağa’nın da kaderi değişiyor. Buradan bu müjdeyi de vereyim.
Bu haber toplam 6460 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

11 Yorum