1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Buzdolabının Çalışmaması ve Çözümü
Buzdolabının Çalışmaması ve Çözümü

Buzdolabının Çalışmaması ve Çözümü

A+A-

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte artık beyaz eşya teknolojileri yaşamın her alanında kendisine en etkin şekilde yer buluyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan beyaz eşya ürünleri modern yüzyılda en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu noktada Arçelik markalı çamaşır makinesi modelleri oldukça kaliteli ve fonksiyonel özellikleri ile yaygın olarak kullanılıyor. Ancak çeşitli kullanımlar dolayısıyla zamanla arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu arızalanmalarda çamaşır makinesinden alınan verimlilik oldukça düşebileceği gibi hiç kullanılamamasına da neden olabiliyor. Bu sebeple Göztepe Arçelik Servisi son yılların en ileri nesil teknolojileriyle servis hizmetleri sunarak, Arçelik çamaşır makinelerindeki arızaların giderilmesini sağlıyor.

İleri nesil teknolojilere çamaşır makinelerinde etkin biçimde yer veren Arçelik markasının çamaşır makinesi üstün donanım ve teknik özellikleri ile yaşam alanlarında çamaşırların en modern biçimde yıkanabilmesi konusunda bayanların en büyük yardımcıları oluyor. Bu yüzden de günümüz modern çağının en çok kullanıldığı çamaşır makinesi modelleri arasında yer almaktadır.

Günümüz modern teknolojisine sahip olan Arçelik çamaşır makinesi modellerinde en sık karşılaşılan arızalar arasında bulunan çamaşır makinesinin prizde olmasına rağmen çalışmaması sorununa yönelik olarak bireysel olarak Bostancı Arçelik Servisi profesyonel desteği öncesinde yapılabilecek çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bu kapsamda evde bu tip bir arızalanma ile karşı karşıya kalınması halinde çamaşır makinesinin elektrik devresi kontrol edilmektedir. Bu kapsamda öncelikli olarak prizde 220 volt olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer burada 220 V bulunmuyor ise elektrik şebekesine yada sigortaya bakılması gerekmektedir.

Eğer sorun buralardan kaynaklı değil ise Çekmeköy Arçelik Servisi merkezinde prizde enerji bulunuyorsa elektrik kablosu kontrol edilir. Eğer herhangi bir kopukluk veya arızalanma bulunursa tamiri gerçekleştirilir. Bunun dışında teknik ekipler tarafından başlatma durdurma düğmesi kontrol edilir. Eğer bozuk yani ledi yanmıyor ise buton değiştirilmesi gerekmektedir. En son olarak ise çamaşır makinesinin kapağı kontrol edilerek, herhangi bir arıza ya da yıpranma olup, olmadığına bakılarak, arıza onarımı gerçekleştirilir. Böylelikle Arçelik çamaşır makinelerinin uzun süreler çok daha dayanıklı bir şekilde kaliteli ve verimli performans sağlamasına yardımcı oluyor.

Bu haber toplam 928 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT