1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Buz Makineleri
Buz Makineleri

Buz Makineleri

Normal hayatta kullanılan kara üzerinde buz makinelerinden sonra deniz ortamında kullanılan buz makinelerinin üretimi yaygınlaşmaya başladı.

A+A-

 

 

 Normal hayatta kullanılan kara üzerinde buz makinelerinden sonra deniz ortamında kullanılan buz makinelerinin üretimi yaygınlaşmaya başladı. Gemilerde yaşamak ve bu sektöre girmek alınan ücret açısından herkesin istediği ama bir hayli zor olan bir süreçtir. Halbuki gemi içerisinde insan yaşamını uygun hale getirmek için tasarlanan birçok hizmet ve ürün mevcuttur. Bunlardan en önemlisi ise gemide ki buz makineleridir. Bazen seyir haline iken karaya çıkma konusunda uzun aylar geçiren denizciler bu buz makinelerine deniz suyunu koyabilirler.

 

  Gemide Buz Makinesi Kullanımı

 

 Deniz ortamında paslanmaya dayalı olarak sorunlarla karşılaşılabiniyor. Bu makineler sürekli denizde olmak zorunda olan gemiler için paslanmaya karşıt olarak tasarlanmıştır. Günümüzde denizcilik sektöründe yaşanan ve yapılan araştırmalar sonucunda buz makinesi ihtiyacı, bunun yanında su arıtma gereksinimi ve paslanma olarak problemler karşısında bu gemici tipi buz makineleri gemilerde yaşayanlar için üretim haline gelmiştir. Ayrıca bu makineler gemilerde oluşan sarsıntılara karşı önlem alınarak üretilmiştir. Bu makineleri çalıştırırken denizdeki suyu kullanmanız arıtması ve dondurması için yeterli oluyor.

 

  Gemici Buz Makinesinin Özellikleri

 

 Yaprak buz makinesi olarak adlandırılan bu makinelerin deniz suyu ve normal su ile çalışan olarak ikiye ayrılır. Deniz suyu ile çalışan makinelerde denizden alınan su ile üretilen üç farklı modelleri mevcuttur. Gemi tipine ve isteğinize göre üç ayrı modeli temin edebilirsiniz. Buz üretim kapasitesine bakacak olursak her gün 1500 ve 7500 kg arasında buz üretiyor. Yani buz üretim ihtiyacınıza göre 2000 kg'lık, 3000 kg'lık eğer isterseniz özel olarak 10000 kg'lık olarak makineler ayrı ayrı mevcuttur. Evaparatörler dikey olarak tasarlanmış olup bunun yanında 1,5 ton günlük kapasitesi olanların evaparatörleri yatay olarak üretiliyor. Yani günlük buz ihtiyacınıza göre yatay veya dikey ürünlerini kendiniz için satın alabilirsiniz. Termodizayn arkası buz üretimi konusunda birçok çeşit buz makinasının yanında özellikle deniz suyu ile çalışan buz makineleri konusunda kendini rakiplerinden bir adım önde tutmuş durumdadır. Online olarak alışveriş yapabilir isterseniz makineyi yerinde görebilirsiniz.

 

 Denizciliğin en önemli ihtiyaçlarından buz makineleri konusunda detaylı bilgileri size verdikten sonra sizde kendi isteğinize göre bu makineleri temin edebilirsiniz.

Bu haber toplam 1407 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum