1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Büyük - küçük herkes için oyun
Büyük - küçük herkes için oyun

Büyük - küçük herkes için oyun

A+A-

Oyunlar insanların eğlenmek için sığındığı yegâne varlıklar. Birçok alana yönelik binlerce oyun bulunmakta. Peki, bize göre bir oyun nasıl bulabiliriz. Öncelikle bu nasıl bir oyun aradığınıza bağlı. Yüksek grafikli, kaliteli ve uzun zaman geçireceğiniz oyunlar mı? Yoksa daha basit ve kısa süreli oyunlar mı? Sırasıyla tavsiyelerimden paylaşayım.

Büyük Oyunlar

Burada büyükten kastım depolama alanı fazla olan ve birçok insanın oynadığı markalaşmış oyunlardır. Bunlara farklı dallardan örnek verelim.

Savaş Oyunları:

League of Legends: Günümüzde dünyada en fazla oynanan online oyun olan League of Legends ya da kısaca LoL, savaş oyunlarının vazgeçilmezi konumunda. Oyunda 5'erli veya 3'erli iki takımın mücadelesi bulunmaktadır. Her iki takımın oyuncuları kendi istedikleri karakterleri alarak oyuna girer, rakiplerini katlederek ve kuleleri indirerek oyunu bitirmeyi hedefler. Oyunda 100den fazla karakterin olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim. Oyuncular maç oynadıkça oyun içi para kazanırlar ve bunları yine oyun içi mağazadan yeni karakterler açmak için kullanırlar.

LoL bu sene 7. yılına girdi. Bu başarının temel nedeni de belli: Oyun sürekli yenileniyor. Her hafta gelen yamalarla birlikte oyuncularda daha yeni heyecanlar uyanıyor ve oynamaya devam ediyorlar. Bu ilginin karşılığı olarak büyüyen LoL, turnuvalar düzenliyor ve rekabeti hem ulusların kendi içinde hem de uluslararası boyutta yaşatıyor. Tabi bunun sonucunda şampiyonlara ödüller de veriliyor ki bunlar bol 0'lı sayılar.

Araba Oyunları:

Need For Speed: Araba oyunlarının kralı, babası. 90'lı jenerasyondan itibaren birçok kişinin çocukluğundan itibaren mutlaka oynadığı bu oyunda grafikler ve otomobillerin güzelliği oyunu çekici yapıyor. Oyuna gösterilen büyük ilgiyle paralel birçok serisi çıktı. NFS Underground, NFS Shift, NFS Carbon, NFS Most Wanted. Tüm bu serilerden birini bile oynamadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir.

Spor Oyunları:

Pro Evolution Soccer: Kısa adıyla PES futbol severlerin vazgeçilmez oyunu. Bilgisayar, Playstation, Xbox gibi farklı konsollarla oynanabilen bu oyunu özellikle erkek arkadaşlar bir araya gelip oynar. Tek başınıza botlara karşı mücadele etmeyi de seçebilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızla kıyasıya rekabete girip eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Yıllardır kalitesini devam ettiren bu oyun FIFA ile beraber futbolseverlerin gönlüne taht kurmuş bulunmakta.

Küçük Oyunlar

Küçük oyunlar dememin sebebi düşük depolama alanlarının olması veya internet üzerinde oyun sitelerinden rahatlıkla oynanabiliyor olması. Tabi bu oyunlardan yüksek grafik özellikleri beklememek lazımdır. Aslıda bu konuda tek tek başlık açmaktan ziyade, oyun konusunda kendini ispatlamış ve kaliteli oyun sitelerinin isimlerini vermem daha doğru olur. Zira bu alanda binlerce oyun olduğu için birçoğu ilginizi çekebilir.

Bizim şiddetle tavsiye ettiğimiz ise www.oyunlaroyna.tc adresidir.

Bu site birçok kişi tarafından kullanılan ve saygınlık kazanmış geniş içerikli ve küçük çaplı oyunların adresi. İstediğiniz her alanda oyun bulabileceğiniz bu sitelerde, özellikle kısa süreli eğlence amaçlıyorsanız, rahatlıkla oyun oynayabilirsiniz.

Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT