1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?
Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Burun estetiği ameliyatı burun bölgesinde meydana gelebilecek olan olası anatomik bozukluklar ya da daha sonradan insanların başına gelebilecek olan kaza, düşme ve darp gibi olaylar sonrasında yapılabilecek olan ameliyatlardır.

A+A-

Estetik burun operasyonunun yapılabilmesi günümüzde ülkemizde en yaygın estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Burunda yer alan eğrilikler ve diğer bozukluklar bu tür operasyonlar sayesinde düzeltilebilmektedir. Ayrıca yüz hatlarına daha fazla yakışabilecek olan bir burun da ortaya çıkartılabilmektedir.

Burun Estetiğinde Hangi Teknikler Uygulanıyor?

Burun estetiği operasyonlarında iki ayrı teknik uygulanmaktadır. Kapalı yaklaşıma oranla açık veya açık yaklaşım daha çok tercih edilmektedir. Bu iki teknik de yüksek başarı oranına sahiptir. Ancak doktorların deneyimli olması ve estetik bakış açılarına sahip olmasını gerekmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatında Neler Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi uygulandıktan sonra yapılan ameliyatlardandır. Ameliyat başlamadan önce eğer olağan dışı bir komplikasyon gelişmediyse 2 saat içerisinde bu operasyon tamamlanabilmektedir.

Operasyon öncesinde hastaların komplikasyon gelişimi göstermemesi için bir takım tetkiklerden geçirilmesi de gerekmektedir. Açık ya da kapalı tekniklerin her ikisi de rinoplasti tekniğini kapsamaktadır.

Açık rinoplasti uygulaması burnun uç bölgesindeki kesiler ve iç kısmındaki kesiler açılması ile sonuçlanır. Açılmış olan kesiler sonrasında burun uç kısımlarındaki kıkırdakların düzeltilebilir hale gelmesini sağlayabilmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Şişlik Oluşumu Normal mi?

Burun ameliyatı olunduktan sonra her ameliyat sonrasında olduğu gibi bu ameliyatta da bir takım şişlikler meydana gelebilir. Fakat estetik burun operasyonları ile meydana gelen şişlikler 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde kaybolmaktadır.

Bu şişlikler kişinin yanak, gözaltı torbası bölgesi ve göz kapaklarında meydana gelebilecek olan şişliklerdir. Göz kapakları insanların en hassas bölgeleri olduğu için bu bölgede ufak morluklar ve şişlikler meydana gelebilir.

Belirtiler genellikle en geç 2 hafta içerisinde yok olmaktadır. Ameliyat sonrasında ilk randevu 1 hafta sonrası için yapılmaktadır. Aradan geçecek olan 1 haftalık süre sonrasında kişilerin durumları kontrol edilir. Şişlikler ve morluklar 15 gün içerisinde kaybolduktan sonra kişiler normal yaşantılarına devam edebilirler. İlk 1 yıl sonrasında ise burun tamamen yerine oturur ve en doğal görünümüne kavuşur.

Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz öğrenebilmek ve daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için Burun Estetiği adresini ziyaret edebilirsiniz. Burnunuz ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız Onep tarafından sunulan sağlık hizmetlerine sizler de göz atabilirsiniz.

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT