1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği operasyonları, burunda oluşan bazı anatomik deformasyon ya da sonradan oluşan kaza, düşme ya da darp gibi travmalar sonucunda oluşan burun eğrilik durumlarını düzeltmek için estetik cerrahlarımız tarafından yapılan estetik bir operasyondur.

A+A-

Burun estetiği operasyonları, burunda oluşan bazı anatomik deformasyon ya da sonradan oluşan kaza, düşme ya da darp gibi travmalar sonucunda oluşan burun eğrilik durumlarını düzeltmek için estetik cerrahlarımız tarafından yapılan estetik bir operasyondur. Burun bu deformasyonlar nedeni ile solunum yolu ile nefes almakta belli düzeylerde zorlanır. Ülkemizde burun deformasyon sorununa oldukça sık karşılanmakta. Bu neden ile burun estetiği ameliyatı bu anlamda en çok talep edilen ameliyatlardan biri olmaktadır.

 

            Burun estetiği şahsa münhasır olan bir operasyondur. Günümüzde estetik doktorları burun estetiği ameliyatı işleminde sadece burunda bulunan eğrilik ya da deformasyonları düzeltmek ile yetinmeden yüz hatlarına yakışır olan bir burun olmasını da göz önünde bulundururlar. Çünkü burun kısmının yüzdeki duruşu, çizgileri, kemikleri, açısı ya da dudak ile olan mesafesi her kişi de farklı olmaktadır.

 

 Operasyon öncesinde ilk görüşme

 

            Hasta bizzat doktor ile görüşmelidir. Asistanı ya da başka bir görevli ile değil direk bu operasyonu yapacak olan burun estetiği doktoru ile konuşmalıdır. Bu anlamda alanında uzman olan doktorumuz sizinle her daim irtibatta olacaktır. Hasta kendini ya da nasıl bir burun istediğini doktorumuza detaylı şekilde anlatmalıdır. Estetik cerrah işlemi kişinin isteklerinin makul boyutta olup olmadığını kişinin istediği bir burnun kişinin yüzüne yakışıp yakışmayacağı durumunu değerlendirir ve hastanın kendisine yakışacak olan yüz hatları ile uyum sağlayacak bir burun yapısını bilgisayar ortamında ya da fotoğraf olarak kişiye gösterir.

 

            Burada amaç kişinin rinoplasti ameliyatı sonrasında burnunun nasıl olacağı noktasında kişiye bir takım fikirler vermektir. Herhangi bir psikolojik sıkıntının söz konusu olmaması bizim için çok mühimdir. Bu anlamda rinoplasti İstanbul alanında en iyi olan doktorlar http://www.tament.com/ sitesi olarak işlem hakkında tüm detayları size aktaracaktır.

 

 Burun estetiği ameliyatında işlem detayları

 

            Burun estetiği ameliyatı genel anestezi işlemi uygulanarak yapılmaktadır. Ameliyata başlandığı zaman herhangi bir komplikasyon gelişmezse aşağı yukarı 2 saat içinde operasyon tamamlanır. Operasyon öncesinde hasta herhangi bir komplikasyon gelişmesin için her bir cerrahi işlem öncesi olduğu gibi bir tür tetkiklerden geçirilir. Açık ya da kapalı yaklaşım olarak ikisi de rinoplasti tekniği ile kolayca uygulanabilmektedir.

Bu haber toplam 1191 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT