1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bundan sonra ne olacak?
Bundan sonra ne olacak?

Bundan sonra ne olacak?

Sarıyer’deki rüşvet opresyonunda 4 kişinin tutuklanıp Mahmut Yalçın’ın serbest bırakılması ne anlama geliyor? Bundan sonra ne olacak?

A+A-

Sarıyer Belediyesi’nde yaşanan ‘yolsuzluk ve rüşvet” baskınından sonra gözaltına alınan 5 kişiden dördünün tutuklanması ve suç duyurusunda bulunan Mahmut Yalçın’ın tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakılması önümüzdeki günlerde konuyla ilgili suların durulmayacağını gösteriyor.

Yaklaşık bir yıl önce Bahçeköy’deki olayların patlak vermesinden sonra suç duyurusunda bulunan Mahmut Yalçın’ın Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı’na birçok isim ile birlikte 70’in üzerinde belge sunduğu, trilyonlarca liranın nasıl toplanıp kimlere götürüldüğü ve kimlerden ne kadar para alındığı yönünde ifadelerinin olduğu belirtiliyor. Ayrıca Yalçın’ın savcılığa verdiği suç duyurusunda, şuanda tutuklu bulunan Yılmaz Tank’ın kendisi ile belediyenin üst yönetimi arasında bağlantı kurduğu ve toplanan paraları o kişilere aktardığı yönünde birçok ifade kullandığı da ileri sürülüyor.

Suç duyurusunda adı geçen birçok kişi geçen bir yıllık süreçte savcılık talimatıyla jandarmaya ifade verdi. Bazı kişilerin ifadeleri ise halen alınmadı. Konuyla ilgili araştırma halen devam ediyor. Bu kapsamda değerlendirildiğinde gözaltına alınabilecek kişilerin sayısının artacağı yönünde genel bir düşünce hakim. Bu düşüncelerden hareket edilirse önümüzdeki günlerde operasyonlarda yeni dalgaların olabileceği de olası gibi görünüyor.

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum