1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Bulaşık Makinesi Seçimi Nasıl Olmalı?
Bulaşık Makinesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Bulaşık Makinesi Seçimi Nasıl Olmalı?

A+A-

Tüm beyaz eşyalarda olduğu gibi çok fazla marka ve çeşitliliğin olması yeni yuva kuracaklar,  bulaşık makinesini yenileyecekler için hayli kafa karıştırıyor. Bosh, Vestel, Arçelik, hotpoint bulaşık makineleri derken var olan, geliştirilen teknolojik ve fiziki özelliklerden hangileri bizim için gerçekten gerekli ya da önemli karar vermek zorlaşıyor. İşte bu noktada ihtiyaçlar ve beklentiler dahilinde bir karşılaştırma yapmak gerekiyor.

Bulaşık Makinesi Kriterleri

Bulaşık makinesi özellikleri ne olursa olsun temiz ve çizmeden yıkama yapması temel gayesidir. Ne modeli ne rengi öncelikle bulaşık makinesinden yararlanacak kişi sayısına göre kapasite belirlenmelidir. Bulaşık makineleri hesaplandığı yemek takımı kapasitesi üzerinden 10-15 kişilik bir aralığa sahip olmakla birlikte en yaygın ve ideal olanı 12 kişiliktir. Kapasitesini az çok belirlediyseniz, ''Hangi markayı almalıyım?'' sorusuna geçebilirsiniz.

Bulaşık Makinelerinde Fiyat ve Performans

Ses seviyesi ya da sessiz yıkama, A+ Enerji Sınıfı, minimum enerji ve su tüketimi, program çeşitleri, garanti süresi ve teknik servis gibi özelliklerden sizin için önemli olan, temel kriterler haricinde verdiğiniz parayı hak etmesi yani ekonomik olması, sorunsuz ve temiz yıkamasıdır. Ekstra süslü özellikler kullanmadan işini yapan hotpoint bulaşık makineleri en iyi performans ve fiyat özellikleri ile aradığınız makine olabilir.

Piyasada pek çok marka ve model olmasına rağmen kendini kanıtlamış markaların dışına çıktığınızda olası riskleri de göze alıyorsunuz demektir. Bir arıza çıktığında, sorun yaşadığınızda arkanızda olmayan bir marka, marka değildir. En iyi beyaz eşya markalarını bulabileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz http://www.bizdeuygun.com/hotpoint-ariston-bulasik-makineleri sayfası ilginizi çekebilir! 

Bu haber toplam 4764 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT