1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri
Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

A+A-

Bulaşık Makinesinin Kapağında Mavi Renkli Lekelenme

Öncelikle çelik yüzeyler için üretilmiş bir hijyen malzemesi kullanarak, mavi lekeleri temizlemelisiniz. Sorunun devam etmesi veya tekrarlaması, cihazın contalarının bozulmasıyla alakalı olabildiği gibi çok daha teknik başka bir nedeni olabileceğine işaret eder. Bu durumda Küçükyalı Bosch Servisi teknik personelinden, sorunun içeriği anlatılarak yardım istenmelidir.

Yıkama İşlemi Sona Erdiği Halde Tablet Erimemiş Halde Duruyorsa

Tablet deterjanın suyla temas etmesi halinde anında çözülmesi gereklidir. Bu sorun tabletten kaynaklanıyor olabilir, tablet deterjanı değiştirerek, gerekli program seçilmeli ve yeniden yıkama denenmelidir. Sorun çözülmediyse seçtiğiniz programın doğru olup/ olmadığını denetlemelisiniz. Hızlı yıkama veya durulama gibi programların seçilmesi halinde, program normal süre içerisinde tablet deterjanın erimesini sağlamıyor olabilir. Hızlı yıkama veya durulama gibi programlar seçildiğin, tablet deterjanları mutlaka kırarak hazneye koymalısınız. Tüm bu denetimler yapıldığı halde sorunun devam etmesi halinde, mutlaka en kısa süre içerisinde Taşdelen Bosch Servisi teknik personellerinden, konuyla ilgili profesyonel yardım etmelisiniz.

Bulaşık Makinesinin Performansı Tatmin Etmiyor

Yoğun ve uzun süre kullanıma bağlı olarak makineniz için bazı bakımlar gerekli olabilir. Örneğin bulaşıkların makineye doğru bir şekilde yerleştirilmemesi, fıskiyelerin düzgün çalışmasına engel olabilir ve memnun edici olmaktan uzak sonuçlar ortaya koyabilir. Bu nedenle bulaşıkların makineye düzgün ve fıskiyeleri engellemeyecek bir şekilde yerleştirildiğinden emin olmalısınız. Kullanıma bağlı olarak fıskiyeler yemek artıkları veya kalıntılar tarafından tıkanmış olabilirler. Bu durumda ince bir cisim ( öneri olarak iğne ) yardımıyla fıskiyelerin uçlarının temizlenmesi gerekir. Bununla birlikte bu işlem hayli özen isteyen bir işlemdir, zira iğneyle fıskiye deliklerini aşarak filtreye zarar verebilirsiniz. Kullandığınız programı inatçı lekeler için olan programlarla değiştirerek istediğiniz sonuca ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Cihaza parlatıcı konulurken kabın dışına sızan deterjanlar suyla karşılaştığında, aşırı köpüklenmeye neden olabilir ve bu durum, makinenizin performansını doğrudan etkileyebilir. Hazneye parlatıcı ürün konulurken, haznenin dışına taşırmamaya ve taştıysa, taşan kısmı sildiğinizden emin olmalısınız. Tüm bu denetimler ve kontroller sonucunda, halen istediğiniz verimi alamıyorsanız, Dudullu Bosch Servisi profesyonel teknik kadrosunda, sorunla ilgili profesyonel yardım talep etmenizi öneriyoruz. Teknik ekiplerimiz, cihazın gerekli tüm bakımlarını yaptıktan sonra, istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacak çözümü en kısa süre içerisinde ortaya koyacaktır.

Bu haber toplam 3007 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum