1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu Kültür Merkezi kiralıktır
Bu Kültür Merkezi kiralıktır

Bu Kültür Merkezi kiralıktır

Eski Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde 8 trilyon harcanarak yaptırılan Demirciköy Kültür Merkezi 10 yıllığına kiraya veriliyor.

A+A-

Önceki dönem Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün 8 trilyon harcayarak yaptırdığı ve Trabzon’daki Çakıroğlu Konağı’nın kopyası olan Demirciköy Kültür Merkezi, ayın belirli günlerinde Sarıyer Belediyesi’nin kullanması şartıyla 10 yıllığına kiraya verilecek. Belediye Meclisi’nde alınan kararla Belediye Başkanı Şükrü Genç’e kiralama yetkisi verildi.

CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile geçen karara, AK Parti’li meclis üyeleri karşı çıkarken, MHP’li meclis üyeleri ise çekimser kaldı.

Hamdi Akdağ: “Sarıyer’in bu binaya ihtiyacı var”
Sarıyer’in en önemli ihtiyaçlarından birisinin kültür merkezi olduğunu belirten AK Parti Meclis Üyesi Hamdi Akdağ,  ‘Kültür faaliyetlerinin yapılması için Sarıyer Merkez’de bulunan bina kullanılıyor. Bu bina yetersiz kalıyor. Hatta öyle zamanlar oluyor ki bu binanın merdivenlerinde dahi kurs açılıyor. Demirciköy’deki Kültür Merkezi’nin kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Kiraya verilmesini grubum adına onaylamıyorum.’

Adnan Ayber: “Ayın belli günlerinde belediye kullanacak”
Binanın her ayın belirli günlerinde belediye faaliyetlerine ayrılmak koşulu ile kiralanacağını belirten Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber, “ Ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli kültür ve sanat dallarında eğitim faaliyetlerinin Kültür Bakanlığı’nın teşvike değer bulacağı düzeyde yürütülmesi, burada eğitim görecek öğrencilerin önemli bir kısmın Sarıyerli ve Sarıyer Belediyesi tarafından önerilecek öğrencilerden oluşması gibi koşullarla 10 yıla kadar süre ile kiraya verilecek” dedi.

Ali Turan: “Ayın belli günlerinde firma kullansın”
Kültür merkezinin, Ramazan ayında Sarıyer Belediyesi’ne sponsor olan bir firmaya kiralanacağını iddia eden AK Parti Meclis Üyesi Ali Turan, “İster beğenin ister beğenmeyin ama Sarıyer’e çok kaliteli bir Kültür Merkezi kazandırılmış. Şuan nikâh salonu sıkıntısı yaşıyoruz. 800 kişi kapasiteli bahçesinde düğün törenleri yapılabilir. Ayın belli günleri burayı belediye kullanacağına, ayın belli günleri orayı kiralayacak firma kullansın. 34 alanda meslek kursumuz var ama kültür merkezimiz olmadığından dolayı merdivenlerde etkinlik yapılmaya çalışılıyor. Bu etkinlikleri, organizasyonları oraya taşısanız daha iyi olmaz mı?’’ dedi.

Mustafa Erdoğan’a mı kiralanacak?
Aldığımız bilgilere göre, Kültür Merkezi, Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan’a kiraya verilecek. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde aynı binada düzenlenen basın toplantısıyla; Anadolu Ateşi ile İsviçre kökenli Dekeyser & Friends Vakfı’nın ortak projesi tanıtılmıştı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Mustafa Erdoğan projeyi Sarıyer Manşet’e anlatmışlardı.

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT