1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu fotoğraflara iyi bakın!
Bu fotoğraflara iyi bakın!

Bu fotoğraflara iyi bakın!

Sarıyer Kent Konseyi Engelliler Grubu, sokakta ve ulaşım noktalarında birçok sorun tespit ederek fotoğrafladı.

A+A-

Sarıyer'de engellilerin sokakta, toplu taşıma araçlarının biniş noktalarında tam ve rahat ulaşım düzeyini tespit etmek için Sarıyer Kent Konseyi Engelliler Grubu tarafından denetim ekibi oluşturuldu. 

Belli bir program dâhilinde ilerlemeyi hedefleyen ekip, çalışmasına Sarıyer Aşiyan sahilinden başladı. Ana arterlerden başlayarak engelliler için sorun teşkil eden durumları tespit eden, Sarıyer Kent Konseyi Engelliler Grubu Başkanı Mahmut Kement önderliğindeki ekip, en büyük sorunlarının erişim noktalarında yaşandığını ifade etti. Topladıkları verileri çalışma sonunda İlçe ve Büyükşehir Belediyesi ile paylaşacak olan Kement, "Biz engelliler olarak bu çalışmada ilerleyebilmek istiyoruz. Kaldırımlar, duraklar, rampası olmayan yollar, korkuluğu olmayan sahil yürüyüş yolu ve mekânların girişlerinde büyük sıkıntılar yaşıyoruz" dedi.

"Hayatın Her Alanında Olmak Bizim Yurttaşlık Hakkımız" 
Kesintisiz ve güvenli bir ulaşımla hayatın var olduğu her yerde olmak istediklerini dile getiren Kement, "Bu bizim yurttaşlık hakkımız. Denetimlerimizin daha sağlıklı ve yerinde olması için kendi içimizden engelli arkadaşlarla oluşturduğumuz bir grupla yapıyoruz, çalışmamızı. Sarıyer Aşiyan'dan başladığımız tespit yürüyüşümüze Sarıyer merkeze kadar devam edip, erişilebilirlik durumunu gözden geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Son olarak Sarıyer ve diğer yerlerde en büyük sorun araçların engelliler için belirlenen geçiş yollarına park etmeleridir diyen Kement, bu noktada insanların duyarlılık göstermeleri gerektiğini ifade etti.

engel1.jpgengel2.jpgengel3.jpgengel4.jpg
engel5.jpgengel6.jpg

Bu haber toplam 2204 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT