1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Böyle yardım olur mu?
Böyle yardım olur mu?

Böyle yardım olur mu?

Sarıyer Belediyesi, dul bir kadının evini onarmak istedi. Ancak belediye işi takip etmeyince olan yine yaşlı kadına oldu!

A+A-

Sarıyer Belediyesi, Rumeli Hisarı’nda “Yardım yapacağız” diyerek 69 yaşındaki dul bir kadının evini onarmak istedi. Ancak belediye işi takip etmeyince olan yine yaşlı kadına oldu!

Sarıyer Belediyesi, yaklaşık 3 ay önce Rumeli Hisarı’ndaki 4. Sokak 76 numaralı gecekonduda 3 çocuğu ile oturan 69 yaşındaki Hanife Sarı’ya yardım etmek için evini onarmak istedi. Yaşlı kadının yardımı kabul etmesi üzerine, belediye tarafından onarım işi mahallede oturan ve aynı zamanda Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de hemşerisi Ali Günel’e verildi. İşi alan Günel 3 ay boyunca kadını oyalayınca yağmurun da yağmasıyla ev su almaya başladı. 69 yaşındaki dul kadın 3 kez belediyeye gidip Belediye Başkanı Şükrü Genç ile görüşmek istedi ancak 3 seferinde de belediyeye alınmadı.

hisareviceri_862185499.jpg

Sarı; “Böyle yardım olur mu Başkan”
Çareyi Sarıyer Manşet Gazetesi aracılığıyla Belediye Başkanı Şükrü Genç’e seslenmekte bulan Hanife Sarı, “Belediye başkanının eşi Ali Günel ile beraber gelip bana yardım edeceklerini ve evimi yapacaklarını söylediler. Ben de benim param yok dedim. Senden bir kuruş bile çıkmayacak her şeyi belediye yapacak denildi. Ben de kabul ettim. Çatı açıldı ama malzeme bugün yarın denilip bir türlü gelmedi. Ben de aldığım 400 TL’lik SSK dul maaşımla malzeme aldım. Daha sonra biraz malzeme de onlar getirdi. Belediyeden işi Ali Günel almış ama işi bir türlü yapıp bitirmedi. Hepsini yarım yamalak yaptı. Bir yerden çıkma kapı getirmişler kapılar kapanmıyor. Yağmur yağınca tavan damlamaya başladı. Ali Günel’e gidip çağırınca da belediye anca bu kadarını yapabilir, senin evine 25 milyar harcandı diyorlar. 25 milyar bu evin neresine harcandı. Çoğu malzemeyi kendi paramla aldım. Böyle yardım olur mu Başkan” diye konuştu.

Beni belediyeye almadılar
69 yaşındaki dul kadın konuyla ilgili yardım istemek için 3 kez Sarıyer Belediyesi’ne gittiğini belirterek, “Bu yaşımda zar zor belediyeye gittim. Belediye başkanının komşum olduğunu kendisiyle görüşmek istediğimi söyledim. Ancak güvenlik görevlileri beni içeriye almadılar” dedi.

Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

6 Yorum