1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Böyle satış görülmedi!
Böyle satış görülmedi!

Böyle satış görülmedi!

Sarıyer böyle satış görmedi. Zekeriyaköy’de 10,5 dönümlük arazi değerinin bir hayli üzerinde 7 milyon 300 bin dolara, yani yaklaşık 15 Milyon TL’ye satıldı.

A+A-

Zekeriyaköy’de 10,5 dönümlük bir arazi, değerinin bir hayli üzerinde Azeri işadamlarına satıldı. 7 Milyon 300 bin dolara yani yaklaşık 15 milyon TL’ye satılan araziyi pazarlayan isim ise CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi. İddialara göre bu meclis üyesi ruhsat garantisi verdiği satışta ciddi miktarda komisyon aldı.

Alınan bilgilere göre; İstanbul’da gayrimenkul alanında yatırım yapmak isteyen Azeri işadamları CHP’li bu meclis üyesi ile tanıştı. Azerilerin talebi üzerine Sarıyer Belediyesi’nin İmar Müdürlüğü’nde işadamlarına satılacak uygun bir yer arandı. Bu işadamlarına sunulacak en iyi arazinin ise bu 10,5 dönümlük yer olabileceğine karar verildi. Harekete geçildi ve rekor satış gerçekleşti.

Ruhsat garantili paket satış!
İddialara göre; işi takip eden CHP’li bu meclis üyesi Azeri işadamlarını ikna etmek için Sarıyer Belediyesi ile ilgili her türlü garantiyi verdi. İnşaat ruhsatı ve istedikleri takdirde plan tadilatı için Sarıyer Belediyesi’nden herhangi bir pürüzün çıkmayacağı yönünde bir takım sözler alan Azeriler ise bu araziyi almaya karar verdi. Satışın gerçekleşmesinden hemen sonra bu araziye Sarıyer Belediyesi’nden inşaat ruhsatının verildiği ileri sürülüyor.

-Normal şartlarda inşaat ruhsatı almak isteyen vatandaşlar Sarıyer Belediyesi’nde aylarca bekletilirken, nasıl oluyor da bu tarz iş takipçileri hemen ruhsat alabiliyor?

-Sarıyer’in sorunları ile ilgili çaba harcamayan bazı meclis üyelerinin, bu tarz kişisel iş takipçiliği ile bulundukları konumu kullanmaları ne kadar etik?

-Kimler iş takipçiliği yapıyor?

-İş takipçiliğinde Sarıyer sende, Büyükşehir bende diyenler kim?

-Sorunlu inşaatlar hangi inşaat şirketlerine yönlendiriliyor bu şirketlerle kimlerin ne bağlantısı var? Hangi şirketler paravan olarak kullanılıyor?

Ayrıntılar Sarıyer Manşet Gazetesi’nin 34. sayısında olacak. BEKLEYİN!

Bu haber toplam 1759 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

9 Yorum