1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Boğaziçi Dental Park 10 yaşında 
Boğaziçi Dental Park 10 yaşında 

Boğaziçi Dental Park 10 yaşında 

Yasin Akın: “Doğru hayal ve doğru projeyle yola çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

A+A-

Sarıyer’de 10. yılını kutlayan Boğaziçi Dental Park’ın kurucusu Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahi Diş Hekimi Yasin Akın, Sarıyer Manşet Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Akın; “Uzman hekimlerin ortak vaka değerlendirmesi kalite standardının ilk adımıdır” dedi.

Sarıyer’in ilk diş polikliniği olarak 10. yılınızı kutluyorsunuz. Boğaziçi Dental Park’ın geride kalan 10 yılını nasıl değerlendirirsiniz? 
Boğaziçi Dental Park Çene Cerrahi eğitimim esnasında kurmaya başladığım bir hayaldi. 2009 yılında mart ayında ilk hastamızı 2.sınıf tarihi eser olan binamızda kabul ettik. Gelişim belirtilerini o dönemde yeni yeni gösteren, İstanbul Boğazı’nın incisi Sarıyer misyonumuza uygun bir noktaydı. Sarıyer’de diş hekimliğinde büyük bir eksiklik olduğunu ilk günde başlayan yoğun ilgi ile görmüştük. Sarıyer’in ve kliniğimizin birlikte gösterdiği 10 yıllık gelişim ile doğru hayal ve doğru proje ile yola çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

dental-ic4.jpg

Boğaziçi Dental Park markası İstanbul genelinde önemli bir yere geldi. Hastaların sizi tercih etmesinin başlıca nedenleri nelerdir?
Diş hekimliği aslında çok geniş bir alandır. Günümüzde Çene cerrahi, Estetik Diş hekimliği, Ortodonti, Dişeti Hastalıkları ve Kanal Tedavi alanlarında uzmanlık yapmış akademisyen hekimlerle çalışan multi disipliner kliniklerin önemi ortaya çıkmıştır. Hastaların aradığı akademik ortamı bulabileceği ve uzman hekimlerin ortak değerlendirmeleri ile sağlam temellere oturan çözümler sunulması nedeni ile; bilimsel çalışan butik klinikler Sarıyer’de olduğu gibi  tüm İstanbul’da tercih sebebidir.

10 yılda Boğaziçi Dental Park kaç hasta tedavi etti?
Hasta kayıt programlarımızdaki verilere göre İstanbul ve ülkemizin çeşitli illeriyle birlikte yurtdışında da yaşayan ve özellikle komplike tedaviler için kliniğimize toplam 20 binin üzerinde hasta başvurmuştur.

dental-ic1.jpg  dental-ic2.jpg

10 yıllık süre zarfında ekibiniz genişledi ancak yoğun talebe nasıl cevap verebiliyor musunuz? 
Sistemli çalışmanın temel kuralı istikrardır. Genişlemek kalite standardını etkileyebilir ancak tümü 40 yaşın altında uzman hekimlerden oluşan bir kadromuz var. Çapa, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi’nde uzmanlık eğitimleri esnasında yoğun programlara ve ortak çalışma disiplinine alışkın ve uzun zamandır ekip halinde çalışan hekimlerimiz sayesinde üniversite disiplini içerisinde hastalarımızın taleplerini karşılayabiliyoruz.  

Tedavilerde bir kalite standardı var mıdır? Hastalarımız bu konuda nelere dikkat etmeliler?
Hastamızın sorunu ilgienen branşlarda uzman hekimlerin ortak vaka değerlendirmesi kalite standardının ilk adımıdır. Doğru bir planlama ile başlayan diş tedavisinde, hastamız gereken her uzmanlık alanındaki hekimlerle tek tek bütün sorunlarını çözer ve güvenli bir şekilde kliniğimizden ayrılabilir. Bizim için hedef doğru tedavi planını uygulamaktır. Hasta içinde en gerekli nokta ise bilimsel planlamalar yapan akademisyen hekim kadrosu  olmalıdır.

dental-ic3.jpg  dental-ic5.jpg

Toplumumuzda diş problemleri çok karmaşık bir durumda bunun nedenleri nelerdir?
Ağız bakımı eğitimi eksik olan toplumumuzda çok ilerlemiş vakalar ortaya çıkmaktadır. Doğru planlanmamış ve anlık sonuçlara yönelik uygulanmış geçmiş tedaviler durumu daha da karmaşık hale getirmektedir. Çoğunlukla defalarca tedavi görmüş ve çözüme ulaşamamış hastalarla karşılaşıyoruz.  Uzman bir ekibin muayenesinden sonra hastamıza doğru ve kalıcı çözüm sunmaya çalışıyoruz. Bilimsel yaklaşım günümüzde diş hekimliğinin olmazsa olmazıdır. Uzman hekimlerin ortak karar verdiği yöntemlerle ve sıralama ile tedavilerin uygulanması aynı zamanda hastalarımızın bilinçlenmesini de sağlanmaktadır. 

Diş hekimlerinin ortak çalışma disiplininden biraz bahseder misiniz? 
Tıp branşlarında olduğu gibi her sorunda o branştaki uzman hekime başvurulmasını ısrarla hastalarımıza anlatıyoruz. Altyapı tedavilerinin hazırlanmadığı durumlarda estetik protezler sadece görüntüden ibaret olarak kalır ve sorunların üzerini örtmeye yarar.  Oysaki dişetinin sağlıklı olması, kök kanal tedavilerin sağlıklı olması, implantların doğru planlaması ve en son estetik porselen uygulamalarına geçilmesi ile doğru bir zeminde eserinizi inşa etmiş olusunuz. 

Teknolojik gelişimleri takip etmenin öneminden bahseder misiniz? 
2009 yılında hizmete başladığımızda Sarıyer’de tedavi planlamaları için gerekli panoromik çene röntgeni için hastalar şişli ve leventteki görüntüleme merkezlerine gitmek zorundaydı. Bu ekipmanları kliniğimize getirerek ilk günde doğru tesisleşmeyi sağlamaya çalıştık. Teşhis ve tedavi için gerekli cihazlar uzman hekimlerin vazgeçilmezleridir. Her branşta uzman hekimlere doğru çalışma ortamını sunmaya çalışıyoruz ve teknolojik gelişmeleri hekimlerin talepleri doğrultusunda takip ediyoruz.

dental-ic6.jpg

Uzmanlık sonrası eğitimlere önem veriyor musunuz? 
Uzmanlık eğitimlerinde akademik çalışmalar yapmış hekimlerin üye oldukları bilimsel dernekler üzerinden hayat boyu devam eden bir eğitim söz konusudur. Yurt içi ve yurtdışı eğitimler konusunda hekimlerimize destek olarak yeni bakış açılarını kliniğimize taşımaya çalışıyoruz.

İmplant alanında yaşanan ilerleme diş hekimliğini nasıl etkiledi?
İmplant diş hekimliğinin lokomotifi haline geldi. Özelikle diş kayıplarının çok olduğu ülkemizde bu yöntem sayesinde gerçek dişe yakın bir konforda eksiklikler giderilebilmektedir. Ancak doğru bir planlama ile uygulanmayan gelişi güzel yerleştirilen implantlar diş hekimliğinin gelecek en büyük sorunu olarak görülmektedir.

Adres: Sırrıbey Sk. No: 11 Sarıyer 
Tel: (0212) 271 95 95
Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 20:00
iletisim@yasinakin.com

dental-ic7.jpg

Bu haber toplam 2860 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT