1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Boğaziçi Bilim Koleji
Boğaziçi Bilim Koleji

Boğaziçi Bilim Koleji

Bugünün dünyasında kaliteli eğitimin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Aileler çocuklarına kaliteli eğitim veren okul arayışına girmektedir,

A+A-

 

Bugünün dünyasında kaliteli eğitimin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Aileler çocuklarına kaliteli eğitim veren okul arayışına girmektedir, Ailelerin bu isteğini karşılayabilecek en iyi okullardan biri de şüphesiz ki Boğaziçi Bilim Kolejidir. Nitelikli eğitimiyle Ataşehir özel okul fırsatı sunan kolej, uzman kadrosu modern eğitimiyle rakipleri arasında sıyrılır niteliktedir.

Boğaziçi Bilim Koleji Ne Zaman Kuruldu?

Atatürk ilke ve inkılaplarını kullanarak evrensel eğitim vermeyi hedefleyen okulun 1987 yılında İnko Özel Dershanesi ve akabinde kurulan Sınav Dershanesi ile eğitim öğretim sektöründe kendini göstermiştir. Sınav dershanesinin sınavlardaki başarısı kanıtlanınca, kurum öğrencilere Ümraniye Özel Okul sunma amacıyla butik bir özel okul olan Boğaziçi Bilim Koleji olarak eğitim vermeye devam etmiştir

Boğaziçi Bilim Kolejinin Eğitim Amacı

İstanbul içerisinde yer alan kampüsleriyle kaliteli eğitim sunmayı kendine temel gaye edinmiş okul öğrencilerin geleceğe en iyi biçimde hazırlanabilmesi için kendine birtakım misyonlar yüklemiştir. Okulun öğrencilerin gelişimi için hedeflediği basamaklar şunlardır:

1. Okuldaki öğrenciler eğitimin sonunda dünya standartlarında bir eğitim almış olacak ve bilimsel düşünebilme yeteneğiyle birlikte bilginin değerini en iyi şekilde kavrayacaktır.

2. Bilginin değerini kavrayan öğrenciler öğrendikleri bilgileri okulun sunacağı sorgulama yeteneğiyle hem güncel hem de hayatının geri kalanında en iyi biçimde kullanabileceklerdir.

3. Okul teknolojik imkanlar konusunda öğrencilere Avrupa’daki rakiplerinden geri kalmayacak eğitim vermektedir. Öğrenciler mezun olduğunda teknolojik araçları amacına uygun kullanmayı öğrenmiş olacaklar, okulun sunduğu bilimsel düşünme yeteneğiyle birlikte teknolojiyi kullanmanın yanında üretme çabasına girişmeye kalkışacak kalitede eğitim alacaklardır.

4. Okul, öğrencilere teorik ve pratik eğitimler sunmanın yanında gerçek hayata da hazırlamaktadır. Öğrenciler okuldan mezun olduktan sonra kendi ayakları üzerinde durmaktan tereddüt etmeyecek, özgüvenleri yerine gelecektir.

Boğaziçi Bilim Koleji Hangi Yaş Grubuna Eğitim Vermektedir?

Butik bir kolej olan Boğaziçi Bilim Koleji okul öncesi eğitimden başlayarak ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilere eğitim vermektedir. Okul Öncesi eğitimiyle okul hayatına hazırlanan çocuklar ilkokuldan itibaren bilimi temel alan eğitimle hayata hazırlanmaya başlanır. Çocuklar İlkokuldan sonra Ortaokulda en iyi liselere hazırlanmakta ve ortaokuldan mezun olurken ne istediğini bilen bireyler olarak mezun olmaktadırlar.

Bu haber toplam 836 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT